آزادسازی 4000 مجموعه ورزشی تا آخر سال تحصیلی

آزادسازی 4000 مجموعه ورزشی تا آخر سال تحصیلی

به گزارش مدیریت آموزش معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه آزادسازی 4000 مکان ورزشی تا آخر سال تحصیلی به تدریج و در همه استانها اجرا می گردد اظهار داشت: نیاز است همه دستگاه های اجرائی همچون وزارت ورزش، شهرداری ها، نهادهای عمومی غیردولتی و دیگر وزارتخانه ها مجموعه های ورزشی خودرا آزاد اعلام  و در اختیار عموم مردم قرار دهند تا شاهد افزایش نشاط و سلامت عمومی کشور باشیم.


صادق ستاری فرد در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به الزامات تربیت تمام ساحتی در دانش آموزان همچون وجود معلم تمام ساحتی، محتوای تربیت تمام ساحتی و زیرساخت تمام ساحتی اظهار نمود: اگر فضای مدرسه بعنوان کانون تربیتی محله، مناسب تربیت تمام ساحتی نباشد، تربیت تمام ساحتی در حد شعار باقی می ماند.
وی ادامه داد: در امتداد فراهم آوری زیرساخت های تربیت تمام ساحتی، ساخت و بهینه سازی فضاهای ورزشی در ردیف برنامه های محوری این معاونت در سال آینده قرار گرفته است که ساخت سالن های چندمنظوره، زمین ساحلی و چمن مصنوعی از این جمله است.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش با اعلان اینکه توزیع بودجه مربوط با اولویت مدارس مناطق محروم، مدارس دوره ابتدایی، مدارس دخترانه و هنرستان ها صورت خواهد گرفت اظهار داشت: علاوه بر این اعتباری نیز جهت تامین امکانات و تجهیزات لازم برای مراقبین بهداشت و سلامت در نظر گرفته شده است.
ستاری فرد به طرح اخیر این معاونت با عنوان آزادسازی اماکن ورزشی برای دانش آموزان و والدین شان اشاره نمود و اظهار داشت: بر این اساس اماکن ورزشی متعلق به آموزش وپرورش در ایام پنج شنبه میزبان دختران دانش آموز و مادران آنها و در ایام جمعه میزبان پسران دانش آموز به همراه پدران خواهند بود.
وی ادامه داد: استفاده از اماکن در ایام یاد شده رایگان است. آزادسازی ۴۰۰۰ مکان ورزشی تا آخر سال تحصیلی به تدریج و در همه استانها اجرا می گردد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش با اعلان اینکه آغازگر این طرح وزارت آموزش وپرورش بوده و در سندتحول بنیادین آموزش وپرورش نیز تاکید گردیده است اظهار نمود: مدتی پیش سند تحول دولت ابلاغ شد؛ نیاز است همه دستگاه های اجرائی همچون وزارت ورزش، شهرداری ها، نهادهای عمومی غیردولتی و دیگر وزارتخانه ها مجموعه های ورزشی خودرا آزاد اعلام و در اختیار عموم مردم قرار دهند تا شاهد افزایش نشاط عمومی و حضور و مشارکت مردم در برنامه های ورزشی و ارتقای سلامت عمومی کشور باشیم.
ستاری فرد اضافه کرد: با ابلاغیه سندتحول دولت دیگر هیچ مجموعه ای نمی تواند و نباید مجموعه های ورزشی اش را در اختیار قشری خاص قرار دهد. مجموعه های بزرگ ورزشی هم باید امکان حضور رایگان مردم، دانش آموزان و خانواده هایشان را فراهم آورند.
منبع:

1400/12/28
14:36:10
0.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین