راه اندازی آکادمی ورزش دانش آموزی در سال آینده

راه اندازی آکادمی ورزش دانش آموزی در سال آینده

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: بزرگترین هدف دستگاه تعلیم و تربیت، تحقق تربیت تمام ساحتی دانش آموزان است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، صادق ستاری فرد؛ در مجمع عمومی فدراسیون ورزش دانش آموزی که در کمیته ملی المپیک برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدا بخصوص شهدای فرهنگی و دانش آموز حوزه تربیت بدنی اظهار نمود: یکی از ساحت های مهم تربیتی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، ساحت تربیت زیستی-بدنی است که امیدواریم عملکرد مجمع عمومی فدراسیون ورزشی دانش آموزی، به شکلی باشد که خروجی آن منجر به دستیابی مطلوب به ساحت زیستی_بدنی شود.
وی بیان نمود: فراهم کردن بستر لازم برای تربیت تمام ساحتی و تحقق ساحت زیستی- بدنی دانش آموزان حائز اهمیت می باشد که باید بعنوان یکی از اهداف معاونت تربیت بدنی و سلامت، در برنامه ها مورد توجه قرار گیرد.
ستاری فرد ورزش دانش آموزی را بنیان ورزش ملی دانست و اظهار داشت: با ارتقا و تعالی بنیان ورزش دانش آموزی می توانیم شاهد تعالی پایه و اساس ورزش ملی در همه ابعاد همگانی، حرفه ای و قهرمانی باشیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اگر معاونت تربیت بدنی را متولی تحول زیستی-بدنی بدانیم، فدراسیون ورزشی، پیشران تحقق این اهداف است؛ فدراسیون در نظام حکمرانی ورزش، پیشگام توسعه ورزش است.
ستاری فرد اظهار داشت: همینطور معلمان تربیت بدنی هم افسران پیشرفت نظام ورزش کشور هستند؛ بنابراین فدراسیون باید از ظرفیت معلمان تربیت بدنی برای تقویت درس تربیت بدنی و برنامه های مکمل ورزشی استفاده نماید.
وی بیان نمود: آنچه در سند تحول بنیادین مورد تاکید است تحول در ۳ ساحت «نیروی انسانی»، «محتوا و برنامه» و «زیرساخت، فضا و تجهیزات» است. برای بومی کردن این ۳ بخش باید کوشش کرد. فدراسیون شامل ۳۳ هزار معلم تربیت بدنی و ۳۱ هزار هنرجو را برای عرضه خدمات به دانش آموزان در اختیار دارد بنابراین دارای ظرفیت بالایی است.
وی ادامه داد: تقویت هنرستان ها و هنرجویان باید در دستور کار باشد. هدایت ورزشی دانش آموزان فرآیندی است که آموزش و پرورش با کمک فدراسیون ورزش دانش آموزی بعنوان بازوی اصلی ورزش باید برای تحقق آن تلاش کند.
ستاری فرد افزود: هدایت ورزشی دانش آموزان باید در ۳ سطح؛ «مسیر درست استعدادیابی دانش آموزی برای رسیدن به قله ورزش»، «مسیر درست هدایت ورزشی دانش آموزان به سمت هنرستان های تربیت بدنی»، «هدایت تحصیلی دانش آموزان برای زیست ورزشی» صورت گیرد.
وی با تاکید بر این که فدراسیون ورزش دانش آموزی فدراسیون آینده و امید برای فرزندان ایران اسلامی است، اظهار داشت: فدراسیون مهم ترین تنظیم گر و تسهیل گر ورزش قهرمانی است و همکاری فدراسیون و معاونت می تواند ورزش را در جایگاه خود برای افزایش مشارکت مردم در فعالیت ها پیش ببرد.
ستاری فرد با اعلان اینکه مبحث آزادسازی مجموعه های ورزشی در جهت تربیت بدنی مجانی و مشارکت خانواده در فرآیندهای تعلیم و تربیت و تحکیم بنیان خانواده از راه کارهای تربیت بدنی انجام شد، اظهار داشت: این طرح حالا در ۱۲ استان اجرایی شده و تا آخر سال تحصیلی همه استان ها مجری این طرح می شوند و در گام بعد تمام مدارس در اختیار قرار می گیرد تا به توسعه ورزش همگانی کمک گردد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی بر سلامت خانواده و دانش آموز تصریح کرد و اضافه کرد: تربیت بدنی و ورزش مدارس پایه و اساس ورزش هر کشوری است. محیط مدرسه و معلم ورزش مهم ترین محیط تربیتی است؛ تمام معلمان تربیت بدنی باید مربیان تربیت بدنی باشند.
ستاری فرد مسابقات را مهم ترین کارگاه تربیتی آموزش و پرورش دانست و عنوان کرد: فدراسیون ورزش دانش آموزی باید برنامه ای برای ایام تعطیل دانش آموزان داشته باشد و آنرا در اولویت تقویم ورزشی قرار دهد.
وی درباره طرح تحولی نشان ورزشی اظهار داشت: این طرح می تواند ورزش تربیتی و همگانی را به اوج برساند و پایه ورزش ملی باشد.
وی اظهار داشت: نهضت ملی «ایجاد فضای ورزشی درون مدرسه ای» ایجاد خواهد شد ما در این راه در حوزه گسترش زیرساخت ها گام برمی داریم. نخستین دوره مسابقات با خانواده را ابتدا در رامسر خواهیم داشت. کسب میزبانی مسابقات کشورهای اسلامی و حوزه تمدنی مبتنی بر آموزه های بیانیه گام دوم هم باید صورت گیرد و برای تحقق آن باید از ظرفیت ها استفاده گردد.
معاون وزیر افزود: استقرار پایگاه آکادمی و ملی ورزش دانش آموزی یکی از حلقه های مفقوده است که با حمایت وزیر آموزش و پرورش پایگاه ملی ورزش و پایگاه قهرمانی برای سال آینده ایجاد خواهد شد.
ستاری فرد افزود: فدراسیون ورزش دانش آموزی در مجموعه شهید چمران مستقر می شود تا وارد گود ورزش شود. وجود وزارت ورزش و جوانان یک فرصت بی نظیری است که طرح ها و برنامه های مشترکی را اجرا نماییم. طرح «هر معلم یک رویکرد ورزشی» و نهر مدرسه یک تیم ورزشی» در سند مورد تاکید قرار گرفته و باید عملیاتی شود.
وی افزود: امیدواریم با کمک هم دوران طلایی ورزش دانش آموزی را رقم بزنیم و تلاش نماییم ورزش دانش آموزی قلب ورزش کشور باشد.
شایان ذکر است، در این نشست از حاضرین رای گیری و در پایان، حسین بابویی؛ بعنوان رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، نرگس تقی زاده مقدم و شهامت عباسی بعنوان نایب رییس، لیلا علی محمدزاده و صفدر سلطانی بعنوان خبره ورزشی و آیت الله دهقان بعنوان نماینده روسای هیأت های ورزش دانش آموزی در هیأت رئیسه انتخاب شدند.1400/12/23
12:39:51
0.0 / 5
317
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین