توضیح سازمان نوسازی مدارس درباره آتش سوزی مدرسه ای در کرمانشاه

توضیح سازمان نوسازی مدارس درباره آتش سوزی مدرسه ای در کرمانشاه

مدیریت آموزش: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس توضیحاتی پیرامون آتش گرفتن بخاری مدرسه ای در یکی از روستاهای استان کرمانشاه ارائه نمود.


میثم حاجی پور، مدیرکل روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس در گفت و گو با ایسنا، در این زمینه اظهار نمود: مدرسه موسی بن جعفر(ع) روستای کرم بست کرمانشاه در ۱۰۰ کیلومتری شهرستان کرمانشاه در پی سهل انگاری یکی از دانش آموزان و دستکاری بخاری گرفتار مشکل شده و آتش گرفت.
وی ادامه داد: بر طبق اطلاعات دریافتی از اداره کل استان کرمانشاه، سهل انگاری یک دانش آموز موجب آتش سوزی شده و در جریان این اتفاق خوشبختانه هیچ کدام از دانش آموزان مدرسه لطمه ندیدند و در سلامت کامل هستند.
مدیرکل روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور با اعلان اینکه مدرسه مورد نظر دارای سیستم گرمایشی استاندارد و رادیاتور است، اشاره کرد: استانداردسازی سیستم گرمایشی این مدرسه در سال ۱۳۹۹ توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز استان کرمانشاه انجام شده بود و به سبب عدم وصل شدن گاز روستا، هنوز این سیستم گرمایشی مورد استفاده قرار نگرفته و در تصاویر هم مشخص است که رادیاتور یعنی سیستم گرمایش استاندارد، در کلاس درس نصب بوده است.
حاجی پور اشاره کرد: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در چهار سال اخیر مبادرت به جمع آوری بخاری های نفتی از سطح کلاس های درس کشور کرد. به عبارت دیگر، در هر منطقه ای که زیرساخت لازم شامل "گاز" وجود داشته باشد، سامانه های گرمایشی استاندارد جایگزین شده است.
وی افزود: در سال ۱۳۹۶ حدود ۱۳۶ هزار کلاس درس کشور از بخاری نفتی استفاده می کردند که در کاری جهادی تمامی این بخاری های نفتی از مناطقی که زیرساخت و امکان استانداردسازی سیستم گرمایش آنها وجود داشت، انجام شد و در سال ۱۴۰۰ تعداد ۴۷ هزار کلاس درس از طرح مورد نظر باقی مانده بود که قرارداد جایگزینی خیلی از آنها منعقد شده است.
مدیرکل روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس در آخر اظهار داشت: در هر منطقه و روستایی در کشور که زیرساخت گاز برای آنجا فراهم گردد، در کمترین زمان ممکن سیستم گرمایشی این مدارس استانداردسازی می شود.
منبع:

1400/10/23
11:46:09
0.0 / 5
70
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین