رئیس كمیسیون آموزش مجلس:

تا آخر سال ۱۴۰۰ تمامی معلمان، رتبه بندی می شوند

تا آخر سال ۱۴۰۰ تمامی معلمان، رتبه بندی می شوند

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رتبه بندی معلمان از 31 شهریور 1400 اجرا شده و تا آخر سال 1400 تمامی معلمان باید رتبه بندی شوند.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا منادی سفیدان با حضور در شبکه آموزش، برنامه «به وقت ایران» درباب رتبه بندی معلمان اظهار نمود: با تلاش مجلس و رایزنی در دولت قبل، لایحه رتبه بندی مطرح و تصویب گردید و اکنون در شورای نگهبان است که تا دو سه روز آینده نهایی خواهد شد.
منادی سفیدان با اشاره به این که مجلس حساسیت زیادی نسبت به آموزش و پرورش دارد، اظهار داشت: سند تحول بنیادین و اجرای آن در نظام آموزش و پرورش، برای ما مهمست.
وی با اشاره به این که ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای لایحه رتبه بندی در بودجه افزوده شده است، اضافه کرد: در تلاشیم این عدد را در بودجه سال ۱۴۰۱ به ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با تأسیس «سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک» توانستیم دانش آموزان صفر تا ۶ سال را نیز به آموزش و پرورش برگردانیم.
منادی سفیدان افزود: متأسفانه با شیوع ویروس کرونا خیلی از دانش آموزان، خصوصاً در مناطق محروم، از ادامه تحصیل بازماندند و هم اکنون حدود ۱۷ درصد دانش آموزان متوسطه دوم و ۳۰ درصد دانش آموزان به توانمند سازی در مقابل لطمه های اجتماعی نیاز دارند.
وی با اعلان اینکه آموزش و پرورش در وضعیت امروز دارای مشکلات زیادی است، اضافه کرد: برنامه های وزیر آموزش و پرورش، برنامه های خوبی است که به مجلس ارائه شده است و در مجلس، یکی از مهم ترین پایش های کمیسیون آموزش و تحقیقات، پایش برنامه های دکتر نوری است.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: رتبه بندی معلمان از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ اجرا شده است و تا آخر سال ۱۴۰۰ باید تمامی معلمان رتبه بندی شوند.
منادی سفیدان با تاکید بر «ساماندهی نیروهای انسانی» اظهار داشت: در ماه های اخیر ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر بوسیله آزمون جذب آموزش و پرورش شدند در آزمون دوم نیز ۱۲ هزار نفر دیگر وارد این دستگاه شدند؛ در مجلس شورای اسلامی برای ساماندهی حق التدریس ها و آموزشیاران نهضت سوادآموزی ۷ نوع طرح داشتیم و امروز در کمیسیون یک طرح را با دو ماده مدنظر داریم.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که هیچ آموزشی، جای آموزش حضوری را نمی گیرد، اظهار داشت: معلمان عادت به آموزش مجازی نداشتند، کرونا این امکان را برایمان فراهم نمود تا با آموزش های الکترونیکی، «عدالت آموزشی» را ایجاد نماییم.
منادی سفیدان اظهار داشت: حضوری شدن مدارس و دانشگاه ها با لحاظ تمهیدات ستاد ملی مقابله با کرونا امکان پذیر است و باید اُمیکرون را جدی بگیریم. علی رغم مشکلات و چالش ها با افتخار اعلام می نماییم جزو چهارده یا پانزدهمین کشور در زمینه دانش هستیم.
وی همین طور با اشاره به فعالیت مؤثر «مدرسه تلویزیونی ایران» در دوران کرونا، تاکید کرد: در سال های آتی تعداد شرکت های دانش بنیان، افزایش می یابد و کشوری در دنیا پیشرو است که آموزش قوی داشته باشد؛ اما باید در بحث فرهنگ نیز حرکت مؤثر داشته باشیم.

1400/10/22
22:58:11
0.0 / 5
74
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین