تعیین شهریه مدارس غیردولتی متناسب با فعالیت های هر مدرسه

تعیین شهریه مدارس غیردولتی متناسب با فعالیت های هر مدرسه

به گزارش مدیریت آموزش سرپرست سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه یکسان سازی شهریه مدارس غیردولتی مدنظر ما نیست، چونکه فعالیت مدارس متفاوت می باشد اظهار داشت: شهریه مدارس غیردولتی متناسب با فعالیتهای مدرسه تعیین و دریافت خواهد شد.


احمد محمودزاده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه یکسان سازی شهریه مدارس غیردولتی مدنظر ما نیست، چونکه فعالیت مدارس متفاوت می باشد اظهار نمود: وقتی فعالیت ها و برنامه ها متفاوت هستند، شهریه هم متفاوت می باشد. هرچند پایه هایی را به صورت یکسان داریم.
وی درباره ملاک های تعیین شهریه مدارس غیردولتی اظهار داشت: هزینه تأمین فضا یکی از ملاک هاست که برای مدارس استیجاری با مدارس احداثی متفاوت است. نیروی انسانی، کیفیت نیروی انسانی، تجهیزات و فعالیتهای پرورشی هم در تعیین شهریه مدنظر هستند. در مجموع شهریه مدارس غیردولتی متناسب با فعالیتهای مدرسه تعیین و دریافت خواهد شد.
سرپرست سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به بازبینی در بعضی مواد قانون تأسیس و اداره مدارس غیردولتی در صحن مجلس اظهار داشت: این مصوبات در تعیین شهریه های سال آینده مدارس اثرگذار هستند. ضمن آنکه طرحی تحت عنوان «مدرسه شیشه ای» هم در دست طراحی و اجراست که به نظام مند شدن فرایندهای مدارس غیردولتی و افزایش شفافیت در این عرصه کمک خواهد نمود.
محمودزاده درباره طرح آبا که با مبحث کمک به بازگشت بازماندگان از تحصیل به مدرسه از سال ۹۹ در استانها و مناطق لازم التوجه کلید خورده است هم اظهار داشت: با همکاری استان ها و ورود خیرین اقداماتی در این حوزه انجام شده است. در استان سیستان و بلوچستان ۴۵۰۰ دانش آموز زیر پوشش آبا هستند که به افزایش ظرفیت های ما در آموزش و پرورش و بازگرداندن بازماندگان از تحصیل کمک می نماید.
سرپرست سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: نارسایی هایی در این طرح وجود داشته که درنظر داریم آنرا تقویت و خیرین جدید را وارد طرح نماییم.
وی همینطور با اشاره به اینکه در بحث یادگیری از راه دور، دوره اول و دوم متوسطه را پوشش می دهیم و به حوزه ابتدایی ورود نداریم، چونکه احساس ما بر این است که آنجا باید آموزش حضوری و چهره به چهره اتفاق بیفتد اظهار داشت: بنا داریم در سالهای آتی از بستر آموزش مجازی بهره برده و ظرفیت های یادگیری از راه دور را به صورت کامل در چارچوب فضای مجازی ببریم و حضور افراد هدفمند باشد.
منبع:

1400/10/22
12:49:50
0.0 / 5
78
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین