معاون سلامت اداره كل آموزش و پرورش اصفهان:

تعطیلی مدارس راهکار نیست کارگروه اضطرار آلودگی هوا فکر اساسی کند

تعطیلی مدارس راهکار نیست کارگروه اضطرار آلودگی هوا فکر اساسی کند

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش اصفهان با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس تاثیری بر کاهش آلودگی ندارد، اظهار داشت: کارگروه اضطرار آلودگی هوا برای استان اصفهان فکر اساسی کند.آذر کیوان امیر پور در گفتگو با خبرنگار مهر با تکیه بر این که کارگروه اضطرار آلودگی هوا برای استان اصفهان فکر اساسی کند، عنوان کرد: اگر روند کنونی ادامه یابد سال آینده که کرونا تمام شود مدارس ما به واسطه آلودگی هوا هر روز باید تعطیل باشد.
او با اشاره به اینکه دانش آموزان در شرایط آلودگی هوا فعالیت فیزیکی نباید داشته باشند، تصریح کرد: مبحث تعطیلی مدارس تأثیری در آلودگی هوا ندارد، اگر بخواهیم مدارس را به علت آلودگی تعطیل نماییم از ابتدا تا آخر سال تحصیلی باید تعطیل شود چونکه اگر بارندگی نباشد هفته ای سه- چهار روز هوا آلوده است و در مدارس را باید کلاً بست.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان درباره علت تعطیل نکردن مقاطع متوسطه اول و دوم در ایام اخیر، اظهار داشت: الان فصل امتحانات دانش آموزان است، کلاسی برگزار نمی گردد و دانش آموزان بعد از امتحان به خانه بازمی گردند، مدارس خودشان برای امتحانات برنامه ریزی و برخی یک روز درمیان امتحان برگزار می کنند، یک روز دانش آموز برای امتحان به مدرسه می رود یک روز نه، در حالیکه در این شرایط تعطیل کردن تنها ادامه کلاس های حضوری را با مشکل مواجه می کند.
امیرپور اضافه کرد: ازاین رو کارگروه اضطرار آلودگی هوا به این نتیجه رسید که به جز مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی سایر مقاطع تحصیلی تعطیل نشود.
او خاطرنشان کرد: تعطیل کردن مدارس به علت آلودگی هوا نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه به مشکلات تحصیلی دانش آموزان ما می افزاید.
شیوع اومیکرون در مدارس استان اصفهان گزارش نشد
امیرپور با اشاره به اینکه تابحال انتشار کرونا و سویه اومیکرون که کلاس درس را درگیر کند، گزارش نشده است، اظهار داشت: هیچ مدرسه ای در استان نداشتیم که انتشار کرونا و اومیکرون داشته باشد چونکه اگر دانش آموزی علایم سرماخوردگی مانند تب و آبریزش بینی داشته باشد کلاس تعطیل می شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن اشاره به تشدید پروتکلهای بهداشتی در مدارس استان در مقابل اومیکرون، افزود: تابحال بیشتر از ۹۵ درصد فرهنگیان استان در مقابل کرونا واکسینه شدند و هم بالغ بر ۹۰ درصد دانش آموزان بین ۱۲ تا ۱۸ سال استان هم دوز اول واکسن کرونا را دریافت نمودند و تلاش می نماییم این آمار به بالای ۹۵ درصد برسد.

1400/10/22
12:17:53
0.0 / 5
73
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین