تا زمان تاسیس سامانه اردویی

هرگونه بازدید خارج از مدرسه فاقد وجاهت قانونی می باشد

هرگونه بازدید خارج از مدرسه فاقد وجاهت قانونی می باشد

به گزارش مدیریت آموزش مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تلاش جهت راه اندازی سامانه اردویی اظهار داشت: تا آن زمان که سامانه راه اندازی نشود، هرگونه بازدیدی خارج از مدرسه، وجاهت قانونی ندارد. نمی توانیم در وضعیت موجود که سامانه اردویی نداریم، اردو برگزار نماییم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علی رمضانی در اولین جشنواره تجارب و ایده های برتر اردویی و اردوگاهی با اشاره به این که بعد از ورودم به این حوزه، شناسایی دغدغه ها در دستورکار قرار گرفت و دریافتیم که با چالش هایی در حوزه اردوها و اردوگاه ها روبه رو هستیم اظهار نمود: اقداماتی برای حل این چالش ها شروع شد و نخستین گان در این عرصه، تدوین بخشنامه اردوها بود.
وی اضافه کرد: تا پیش از سال ۹۶ هیچ بخشنامه ای در زمینه اردو نداشتیم. بخشنامه اردوها آماده و به تأیید رییس جمهورِ وقت رسید. بعد از آن کارگروهی با حضور اردوگزاران کشوری تشکیل و بعد از یک سال دستورالعمل جامعی در حوزه اردوها تهیه و به استانها ابلاغ گردید.
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این که دستورالعملی نداریم که در دو مرکز قانوگذاری تصویب شده باشد اظهار داشت: بخشنامه اردوها در شورای عالی آموزش و پرورش و همین طور کمیسیون ایمنی راه ها تصوب شد و دستگاه های ذیربط همچون اورژانس، هلال احمر و غیره درباره آن نظر دادند.
رمضانی با اشاره به تلاش جهت راه اندازی سامانه اردویی اظهار داشت: تا آن زمان که سامانه راه اندازی نشود، هربازدیدی خارج از مدرسه، وجاهت قانونی ندارد. نمی توانیم در وضعیت موجود که سامانه اردویی نداریم، اردو برگزار نماییم. همه کمک کنند تا سامانه سریع راه اندازی شود، برای اینکه به شکل قانون در آمده است.
وی اضافه کرد: حوزه اردوگاه در وزارتخانه، مسئولی مشخص نداشت؛ نه نوسازی مدارس، نه نیروی انسانی و چه بخش های دیگر، هیچ کس پاسخگو نبود. در نهایت با اقدامات انجام شده، اساسنامه اردوگاه ها آماده و به تأیید شورای عالی آموزش و پرورش رسید و برای دکتر رئیسی نیز ارسال شد و ایشان هم کمک کرد تا در سریعترین زمان ممکن تصویب شود.
وی با اعلان اینکه سعی کردیم تا دغدغه ها و چالش ها را احصاء نماییم و جشنواره تجارب اردویی با مشارکت خوب استانها انجام شد و امید است از این تجارب اردوگاهی بتوانیم در تدوین شش دستورالعمل مربوط به اساسنامه در زمینه های نیروی انسانی، مالی و.... استفاده نمائیم اظهار داشت: اقدامات مربوط به آماده سازی دستورالعمل ها در حال انجام می باشد. بر این اساس اردوگاه ها تبدیل به پارک علم و فناوری می شوند.
منبع:

1400/10/21
15:56:20
0.0 / 5
79
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین