۱۲ تا ۱۸ ساله ها فردا و پس فردا برای واکسیناسیون رجوع کنند

۱۲ تا ۱۸ ساله ها فردا و پس فردا برای واکسیناسیون رجوع کنند

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه بیشتر از ۸۵ درصد معلمان واکسینه شده اند اظهار داشت: برخی همکاران ما در زمان تزریق واکسن درگیر بیماری بوده اند و نتوانستند تزریق واکسن انجام دهند. تا پیش از زمان بازگشایی مدارس، معلمان را زیر پوشش کامل قرار خواهیم داد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، مسعود ثقفی در ادامه اضافه کرد: روزهای پنج شنبه و جمعه (۱۵ و ۱۶ مهر)تمام دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله می توانند در ۹۵ پایگاه اختصاصی که برای این امر اختصاص داده شده حضور یابند. حتی خانواده ها و رانندگان سرویس مدارس هم می توانند در این دو روز به این مراکز رجوع کنند. به همراه داشتن کارت ملی و یا شناسنامه که کد ملی روی آن درج شده باشد کافی است.
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه الزامی نیست دانش آموزان حتما به پایگاه نزدیک محل سکونت بروند بلکه به هرکدام از مراکز رجوع کنند می توانند واکسن بزنند اظهار داشت: از خانواده ها درخواست می نماییم حتما این کار را انجام بدهند. الزامی در کار نیست، اما سفارش اکید داریم که هم خودشان و هم فرزندشان در مراکز حضور پیدا کنند.
ثقفی در پاسخ به این که اگر دانش آموزی امکان تزریق پیدا نکند تکلیفش چیست؟ اظهار نمود: برای بازگشایی مدارس احیانا این لزوم وجود دارد که تمام معلمان و دانش آموزان واکسینه شده باشند اگر برای خانواده ای مهم می باشد که مدارس باز شود و فرزندانشان در مدارس حضور یابند سفارش می نماییم حتما واکسیناسیون را انجام بدهند، اما اگر به هر علتی این امر به تعویق بیفتد، تصمیمات مربوط در ستادملی مقابله با کرونا اتخاذ خواهد شد و ما هم مطابق آن دستورالعمل ها اقدام خواهیم کرد. با این وجود سفارش اکید داریم که حتما خانواده ها رجوع کنند و با عنایت به سهولت بوجود آمده واکسیناسیون را انجام دهند.
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران درباره این که چه زمانی باید شاهد بازگشایی مدارس باشیم؟ اظهار داشت: امیدواریم هرچه سریعتر این اتفاق بیفتد، تمام دغدغه ما این است که مدارس زودتر بازگشایی شوند. عدم بازگشایی صدمه هایی را متوجه جامعه دانش آموزی و خانواده ها کرده است. امید است اختصاص پایگاههای ویژه به تسریع تزریق واکسن کمک نماید و باعث شود مدارس زودتر بازگشایی شوند. در نهایت بازگشایی مدارس بستگی به تصمیم ستادملی مقابله با کرونا دارد. فعلاً صحبتی که شده بر بازگشایی مدارس از اول آبان حکایت دارد اما باز هم منتظر می مانیم که تصمیم ستاد ملی چه باشد.1400/07/15
13:07:00
0.0 / 5
152
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین