اصلاح زمان شروع سال تحصیلی در اختیار مجلس است

اصلاح زمان شروع سال تحصیلی در اختیار مجلس است

دبیرکل شورایعالی آموزش و پرورش درباره تغییر تقویم آموزشی مدارس اظهار داشت: معتقدیم برنامه ریزی درباره تقویم آموزشی باید در اختیار خود مدارس باشد. در آئین نامه اجرایی جدید مدارس، گشایش هایی در این حوزه بوجود آمده است.


محمود امانی طهرانی در گفتگو با ایسنا، درباره مبحث تغییر تقویم آموزشی مدارس که طی چند سال قبل مطرح بوده است اظهار نمود: معتقدیم باید عمده تصمیم هایی از این جنس را خود مدارس بگیرند.
وی ادامه داد: مدرسه باید به قدری اختیار داشته باشد که تقویم آموزشی اش را بچیند و در این تقویم ملاحظات لازم را بسته به شرایط منطقه، وضعیت آب و هوایی، امکانات و غیره کاملا در نظر بگیرد.
دبیرکل شورایعالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدرسه باید این اختیار را داشته باشد که بتواند برای ۳۶۵ روز سال برنامه ریزی کند اظهار داشت: طبق تعریف سندتحول بنیادین، سال تحصیلی ما ۳۶۵ روز است که از اول مهرآغاز می شود و تا آخر شهریورماه ادامه دارد و تابستان جزئی از زمان آموزش است.
امانی با اشاره به اینکه مدرسه باید اجازه داشته باشد برای همه این روزها برنامه ریزی کند و حجمی از آموزش که تعیین شده را عرضه کند اظهار نمود: در این حوزه در آئین نامه اجرایی جدید مدارس، گشایش های بسیاری بوجود آمده است، اما زمان رسمی شروع آموزش یعنی روز اول مهر چون به صورت خاص مصوبه مجلس را دارد، تغییرش نیازمند آن است که مجلس مصوبه اش را تغییر دهد. ما هنوز به این نقطه نرسیده ایم که یک لایحه خاص در اینباره به مجلس بفرستیم.
دبیرکل شورایعالی آموزش و پرورش افزود: البته از سال قبل یک گروه کارشناسی در کمیسیون برنامه درسی شورایعالی روی مبحث زمان آموزش کار کرده است و هر زمان که کارش را عرضه کند، امکان دارد در پیشنهادهای عرضه شده اش یک مورد هم انعطاف پذیری در زمان شروع آموزش یعنی اول مهر باشد که در این صورت از مجلس خواهش می نماییم این مصوبه را اصلاح نماید و تغییر دهد.1400/07/13
11:54:45
0.0 / 5
145
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین