رئیسی در ستاد ملی مقابله با كرونا:

محدودیت های هوشمند جایگزین تعطیلی ها می شود

محدودیت های هوشمند جایگزین تعطیلی ها می شود

به گزارش مدیریت آموزش رییس جمهور با تاکید بر شتاب گرفتن واکسیناسیون دانش آموزان اظهار داشت: محدودیت های هوشمند به تدریج جایگزین تعطیلی ها می شود.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، هماهنگی وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش را در واکسیناسیون دانش آموزان بالای دوازده سال ضروری دانست و اظهار داشت: برای سرعت گرفتن این کار، وزارت آموزش و پرورش مساعدت کند مدارسی که شرایط مناسبی برای واکسینه کردن دانش آموزان دارند، در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.
وی اظهار داشت: با توجه به این که برای واکسیناسیون دوازده سال به پایین، نظرات علمی مختلفی وجود دارد پس تا آن زمان که به قطعیت علمی نرسیم، نباید اقدامی دراین زمینه صورت گیرد.
رئیس جمهور در ادامه، عادی انگاری و کم توجهی به رعایت اصول بهداشتی در مبارزه با ویروس کرونا را بسیار خطرناک دانست و اظهار داشت: این که عده ای تصور کنند با تزریق واکسن از خطرات ویروس کرونا در امان هستند، نادرست است و باتوجه به نظرات علمی همچنان باید شیوه نامه ها بین عموم مردم و گروه ها و مراکز مختلف، با جدیت رعایت شود.
رئیسی هرگونه ورود و خروج از کشور را نیازمند تزریق واکسن کرونا دانست و اظهار داشت: حساسیت به این اقدام در حقیقت صیانت از سلامت مسافران و زوار عزیز است و به مقطع خاصی هم مربوط نمی گردد.
وی با اعلان اینکه مسئولیت اطلاع رسانی درباره واکسیناسیون، زمان تزریق و مسائل حوزه بهداشت و درمان، با وزارت بهداشت است، اظهار داشت: دراین زمینه باید مراکز و دستگاه های دیگر اخبار و اطلاعات خودرا با وزارت بهداشت هماهنگ کنند.
رئیس جمهور از مدیران وزارت بهداشت و کارشناسان حوزه بهداشت و سلامت خواست بلافاصله به ابهامات و سوالات طرح شده در فضای عمومی جامعه درباره ویروس کرونا واکنش سریع و پاسخ علمی ارائه نمایند تا مردم گرفتار نگرانی و یأس نشوند.
رئیسی با اشاره به این که برای مقابله با ویروس کرونا محدودیت های هوشمند به مرور جای تعطیلی مراکز را می گیرد، اظهار داشت: در وضعیت فعلی مراکز علمی و پژوهشی باید برای جبران عقب ماندگی های ناشی از شیوع کرونا، در مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی، نسخه ها و راهکارهای مناسب تدوین و ارایه کنند.


منبع:

1400/07/12
21:57:39
0.0 / 5
169
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین