بمب ساعتی کووید طولانی در انتظار معلمان انگلیس است

بمب ساعتی کووید طولانی در انتظار معلمان انگلیس است

خراسان رضوی گروه های فعال، خواهان تغییر قوانین محل کار برای حفظ مربیان مجرب شدند و اعلام نمودند که انگلیس به سبب آثار ناتوان کننده طولانی مدت کووید در معرض از دست دادن صدها معلم باتجربه است.


به گزارش نشنال نیوز، حرفه معلمی دومین حرفه با بیشترین میزان لطمه از همه گیری کرونا است، ده ها هزار نفر از علایم در رابطه با کووید -۱۹ رنج می برند که بیش از ۱۲ هفته طول می کشد و حتی می تواند بیش از یک سال ادامه یابد. پژوهشگران می گویند: بازگشت میلیونها دانش آموز به مدرسه در این هفته و فشار برای بازگشت به تدریس حضوری، تعدادی از معلمان را مجبور می کند که بین حرفه و سلامت خود تصمیم گیری کنند.
فعالان اظهار کردند: قوانینی که برای مساعدت با بازگشت طولانی مدت بیماران به سر کار طراحی شده، برای معلمانی که امکان کار در خانه را ندارند، مناسب نمی باشد.
گروه پشتیبانی کووید طولانی، گروه حامی تغییر سیستم مزایای بریتانیا و قوانین محل کار اظهار نمود: معلمان دستمزد کمتری نسبت به کارکنان مراقبت های بهداشتی، شغلی که در ایالات متحده از شرایط طولانی مدت شیوع ویروس کرونا بیشترین لطمه را دیده است، دریافت می کنند.
کرستی استنلی، یکی از اعضای گروه پشتیبانی کووید طولانی می گوید: می دانیم که تعدادی از افرادی که به سر کار بازگشته اند، تمام عصر و آخر هفته درحال خوابیدن هستند که قابل تحمل نخواهدبود. بطور کلی کارفرمایان افراد را بصورت تمام وقت می خواهند یا کلا نمی خواهند. هیچ نوع انعطافی برای حفظ معلمان ارزشمندی که سال ها تدریس کرده اند و پشتیبانی از آنان برای کار نیمه وقت وجود ندارد.
یکی از معلمان که گروهی در فیسبوک به وجود آورده بود و حدود ۵۰۰ همکارش به آن ملحق شده اند، به نشریه نشنال اظهار داشت: پس از یک شیفت کاری به سبب خستگی ۱۸ ساعت در رختخواب می ماند. این زن با نام مستعار کوداما آلند اظهار نمود: مدیریت مدرسه روند حذف وی را شروع کرده، برای اینکه بازگشت به محل کار بعد از مبتلاشدن به ویروس در مارس سال قبل دشوار بوده است.
وی افزود: ما در تلاش هستیم تا شغل خودرا حفظ نماییم، اما افرادی نیستیم که با این مورد مبارزه نماییم، ما تلاش می نماییم تا برای خود یک فنجان چای درست نماییم چه برسد به اینکه قانون را بیاموزیم. این معلم فقط به سبب ساعات محدود تدریس دانش آموزان بزرگتر و به خاطر اینکه اجازه داشته برخی کلاس ها را بصورت آنلاین تدریس کند، توانسته شغل پاره وقت خودرا حفظ کند. برای معلمان دبستان که تمام روز را در کلاس درس با بچه های کوچکتر می گذرانند، این موارد مشکل تر است.
این گروه و برخی اتحادیه ها خواهان طبقه بندی این وضعیت با عنوان عدم قابلیت هستند، تا از معلمان بیشتر حمایت شود و به وسیله قانون کارفرمایان را مجبور کنند به گزینه های کاری جایگزین برای معلمانی که هم اکنون برای کار تمام وقت تلاش می کنند، فکر کنند.


بازگشت به مدرسه در انگلستان
کووید طولانی می تواند موجب تنگی نفس، خستگی و لطمه اندام ها شود و موجب می شود معلمان نتوانند وظایف خودرا به درستی انجام دهند. اتحادیه ها همین طور خواهان پرداخت غرامت مالی برای معلمانی هستند که در مدارس به کووید -۱۹ مبتلا شده اند.
اتحادیه ها درباره تاثیرات احتمالی بازگشت ۱۰.۳ میلیون دانش آموز به مدارس در این هفته در بریتانیا ابراز نگرانی کردند. کودکان بزرگترین بخش جمعیت واکسینه نشده را می سازند.
پاتریک روچ، رییس اتحادیه معلمان انگلیس، کووید طولانی مدت را در بین معلمان بعنوان یک «بمب ساعتی» بالقوه توصیف کرد. هنوز مشخص نیست که چرا برخی افراد به این اندازه تحت تاثیر قرار می گیرند و آمارها نشان میدهد یک دهم افرادی که تست کووید -۱۹ مثبت می شوند، مشکلات طولانی مدت را تجربه می کنند.
آژانس آمار انگلستان این هفته آگاهی داد که ۳۸۰ هزار نفر گزارش کرده اند، علایم کووید -۱۹ را بیش از یک سال تجربه کرده اند. در این گزارش آمده است که حدود یک میلیون نفر در بریتانیا طی دوره چهار هفته ای این نظرسنجی، علایم کووید طولانی را تجربه کردند.
دو سوم افراد گفتند که کارهای روزانه آنان تحت تاثیر قرار گرفته است در صورتیکه حدود یک پنجم ابراز کردند: کارهای آنان بسیار محدود شده است. بیشتر مبتلایان زنان ۳۵ تا ۶۹ ساله بودند. شایع ترین علامت گزارش شده خستگی و به دنبال آن تنگی نفس، درد عضلانی و مشکل در تمرکز است.
برخی از تحقیقات درحال بررسی علل کووید طولانی مدت هستند و اینکه چرا تعدادی از افراد بیشتر از دیگران مبتلا می شوند که بررسی قومیت، سن و جنسیت را شامل می شود.
دیوید استرین، رییس کلینیک کووید طولانی در دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر، انگلستان می گوید: اهمیت درک اینکه چرا برخی افراد اغلب بعد از عفونت های جزئی اولیه با علایم پایدار روبرو می شوند را نمی توان نادیده گرفت.1400/06/15
21:28:13
0.0 / 5
108
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین