سازمان پژوهش توضیح داد

اصلاح و تعدیل مطلب موفقیت ایران در کنترل کرونا در کتاب اجتماعی پایه نهم

اصلاح و تعدیل مطلب موفقیت ایران در کنترل کرونا در کتاب اجتماعی پایه نهم

روابط عمومی و اموربین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در مورد درج موفقیت جمهوری اسلامی ایران در کنترل کرونا در کتاب درسی مطالعات اجتماعی پایه نهم اطلاعیه ای را صادر کرد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، متن این اطلاعیه به شرح زیر است: به دنبال درج موفقیت جمهوری اسلامی ایران در کنترل کرونا در کتاب درسی مطالعات اجتماعی پایه نهم چاپ ۱۳۹۹ انتقادها و گاه مواضع تندی توسط برخی افراد اتخاذ شده است.
این سازمان با استناد به اظهارات و گزارشات عرضه شده توسط مسؤلان وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا و تلاشهای علمی جمهوری اسلامی ایران در کنترل کرونا و گزارشاتی که مستندات آن در رسانه ها هم موجود است؛ درپی اقدامات موثر پیک اول کرونا طی سال ۱۳۹۸، که منجر به کاهش آمار فوتی ها به دو رقم هم شد؛ در آن مقطع زمانی و با عنایت به این که تحولات اجتماعی و موفقیت های جامعه در کتاب های درسی باید منعکس شود؛ این دستاورد کشورمان در کنترل کرونا به علت همزمانی با روزآمد سازی کتاب درسی به اختصار در کتاب مذکور قید شده و در سال تحصیلی ۱۳۹۹ هم در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.
ازآنجا که به هیچ وجه تداوم انتشار و جهش های ویروس کرونا در پیک های مختلف قابل پیشبینی برای هیچ کشوری نبوده و نیست و متأسفانه این بیماری همچنان جان خیلی از انسان های جهان را تهدید می کند؛ با مشاهده اوج گیری بیماری کرونا و عدم پیشبینی زمان و کیفیت مهار کامل این بیماری، این مطلب پیش از شروع انتقادهای اخیر و همزمان با روزآمدسازی سالانه مطالب، توسط کارشناسان این سازمان از کتاب درسی سال ۱۳۹۹ اصلاح و تعدیل و در چاپ جدید ۱۴۰۰ اعمال شده است.
شایان ذکر است تعدیل این مطلب دلیل بر نادیده گرفتن تلاش کادر درمان، پزشکان و دانشمندان کشورمان نیست و بطور قطع نتایج و مستندات تلاشهای آنها در کتاب های درسی درج خواهد شد.
منبع:

1400/06/11
10:41:17
0.0 / 5
96
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین