مركز پژوهش های مجلس اعلام كرد؛

برنامه های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش همسو با اهداف بالادستی است

برنامه های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش همسو با اهداف بالادستی است

مرکز پژوهش های مجلس برنامه های حسین باغگلی برای وزارت آموزش و پرورش را منطبق و همسو با اسناد بالادستی همچون سند تحول، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و احکام بودجه دانست.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، بعد از اعلام نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس که در بخش چهارم از عدم انطباق برنامه های ارائه شده با اسناد بالادستی گفته شده بود، احمد امیرآبادی نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه ای از مرکز پژوهش های مجلس «میزان انطباق برنامه وزیر محترم پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش باسند تحول بنیادین آموزش و پرورش» را خواهان شد.
در بخش چهارم نظر کمیسیون آموزش مجلس آمده است: بخش مهمی از مواردی که او (باغگلی) از آنها بعنوان برنامه یاد کرده، در حقیقت برنامه نیستند، بلکه اهداف تعیین شده در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هستند که وی با همان ادبیات یا اندکی تغییر آنها را ذکر نموده اند. وی در خیلی از موارد تفاوت میان هدف، وظیفه و برنامه را نادیده گرفته و خیلی از اهداف و وظایف ذکر شده در سند تحول را به همان صورت کلی بعنوان برنامه ذکر نموده اند.
در بخش دیگری از این گزارش نیز ذکر شده است: آنچه که می تواند برای آموزش و پرورش کشور مفید باشد، مدیری است که علاوه بر تسلط بر مفاهیم و مبانی نظری، با شناخت کافی از مسائل و چالش ها، چگونگی عبور از بحران و تحقق اهداف و راهکارهای سند تحول را آگاهی داشته باشد. حالا مرکز پژوهش های مجلس در پاسخ به درخواست احمد امیرآبادی برنامه های حسین باغگلی برای وزارت آموزش و پرورش را منطبق و همسو با اسناد بالادستی همچون سند تحول، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و احکام بودجه دانست و اعلام نمود که طبق مواضع وزیر پیشنهادی در کمیسیون ها و صحن مجلس، اجرای کامل اسناد بالادستی و سند تحول بنیادین در دستور کار وی قرار خواهد داشت. به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، امروز پس از ظهر رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد.


1400/06/06
08:29:20
0.0 / 5
157
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین