شرط گذراندن پیش دبستانی برای ثبت نام کلاس اول تخلف است

شرط گذراندن پیش دبستانی برای ثبت نام کلاس اول تخلف است

به گزارش مدیریت آموزش رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مشروط شدن ثبت نام پایه اول ابتدایی به گذراندن دوره پیش دبستانی در مدارس غیردولتی تخلف به حساب می آید اظهار نمود: پیش دبستانی یک دوره رسمی ولی غیرالزامی است و اگر کودکی آنرا نگذرانده باشد، مدارس حق ممانعت برای ثبت نام و ادامه تحصیل وی ندارند.


شهریار فولادوند در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی درباره برخی شروط مدارس غیردولتی برای ثبت نام پایه اول ابتدایی همچون گذراندن دوره پیش دبستانی اظهار نمود: برخی مدارس امکان دارد پیش دبستانی را شرط ثبت نام در پایه اول بدانند؛ این امر چه در مدارس دولتی و چه غیردولتی یک تخلف به حساب می آید.
وی ادامه داد: دلیل روشنش این است که پیش دبستانی یک دوره رسمی ولی غیرالزامی است، به این معنا که به لحاظ قانونی یک دوره پذیرفته شده است، اما اگر کودکی آنرا نگذرانده باشد، مدارس حق ممانعت برای ثبت نام و ادامه تحصیل وی ندارند.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره روند صدور مجوز مراکز پیش دبستانی هم اظهار داشت: تا زمانی که سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک ساختار اداری و تشکیلاتی یافته و استقرار فیزیکی پیدا کند فعلاً استان ها این کار را انجام می دهند و بعد از استقرار کامل همه فرایندها آنچه بر عهده ما بوده است به صورت کامل به آن سازمان منتقل می شود.
فولادوند درباره زمان آغاز فعالیت صندوق پشتیبانی از موسسان مدارس غیردولتی هم اظهار نمود: بودجه ای برای این امر دیده و شاخصهای پشتیبانی از موسسسان معین شده است؛ اما ساختار اداری اش باید به کمال خود برسد. حالا مراحل ثبت تغییر هیئت مدیره در حال انجام می باشد و نهایی که بشود توزیع، اتفاق خواهد افتاد.
وی ادامه داد: این مبلغ برای سال ۱۴۰۰، ۱۰۰ میلیارد تومان است و هر میزان که تخصیص یابد بر همان اساس اقدام می شود.
منبع:

1400/05/18
10:02:25
0.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین