۷ شرطی که مجازین کنکور برای معلم شدن باید بپذیرند

۷ شرطی که مجازین کنکور برای معلم شدن باید بپذیرند

به گزارش مدیریت آموزش داوطلبان مجاز در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای پذیرش در دو دانشگاه ˮفرهنگیانˮو ˮتربیت دبیر شهید رجایی ˮ باید ۷ شرط اصلی را بپذیرند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی به صورت بومی پذیری استانی است و گزینش نهایی توسط سازمان سنجش آموزش کشور، در هریک از کد رشته محل ها با عنایت به دامنه پذیرش که در ستون (پردیس، مخصوص متقاضیان بومی و محل خدمت) درج شده، صورت می پذیرد.
متقاضیان رشته های مورد نیاز آموزش وپرورش دقت کنند درصورتیکه در یک کد رشته محل دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی بومی استانی درج شده باشد، همه متقاضیان بومی آن استان می توانند در صورت تمایل با رعایت سایر شرایط و ضوابط مربوط آنرا انتخاب کنند.
با توجه به هدف عملیاتی ۵ برنامه زیرنظام تربیت معلم و تأمین منابع انسانی تعلیم و تربیت رسمی عمومی نظام جمهوری اسلامی ایران مصوب جلسه شورایعالی آموزش و پرورش و همینطور تبصره ۴ ماده واحده « نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» مصوب این شورا هرگونه گزینش و استخدام در مشاغل آموزشی و تربیتی در آموزش و پرورش، برپایه نیاز «برای بوم خدمت» که به صورت استانی خواهد بود صورت می پذیرد. ازاین رو پس از طی فرآیند استخدامی، خارج شدن نیرو (فرد قبول شده) از بوم خدمت به منزله قطع رابطه استخدامی بوده و ابقای ردیف برای بوم استان خواهد بود. ازاین رو درخواست جابجایی به هر علتی به سایر استان ها و یا دستگاههای اجرای کشور و یا در سطح همان استان، باعث قطع رابطه استخدامی آنان خواهد شد.
همچنین تعیین محل خدمت کد رشته – محل هایی که به صورت استانی، شهرستانی و یا دریک دامنه بوم خدمت (چند شهر/شهرستان/ منطقه) پذیرش می شوند، در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان مربوط(استان سهمیه خدمتی) خواهد بود که پس از فراغت از تحصیل و به استناد ماده ۳ قانون متعهدین خدمت، به صورت قطعی اعلام خواهد شد. عدم رفتن به محل خدمت تعیین شده، به منزله استنکاف از ایفای تعهد خدمت تلقی خواهد شد.
تعیین محل صدور حکم آزمایشی در میان مناطق آموزشی هم تابعه جهت برقراری حقوق در طول تحصیل، در اختیار اداره کل استان محل خدمت است.
بر این اساس نیاز آموزشی(محل خدمت) مندرج در ستون (پردیس/ مخصوص متقاضیان بومی/محل خدمت) تحت هر شرایطی برای پذیرش استانی تغییر نمی یابد.
پذیرفته شدگان نهایی مکلفند به مدت دو برابر طول تحصیل به آموزش و پرورش سهمیه خدمتی، تعهد خدمت محضری بسپارند.
چنانچه متقاضی مجاز به انتخاب کد رشته محل های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی بوده و مبادرت به انتخاب کد رشته محل های دانشگاه های مزبور را نماید، برپایه ضوابط و مقررات از میان واجدین شرایط در آزمون برپایه اولویت های انتخابی تا یک و نیم برابر ظرفیت پذیرش، برای انجام مصاحبه تخصصی و احراز صلاحیت های عمومی و تخصصی از جانب سازمان سنجش آموزش کشور به آموزش و پرورش معرفی خواهند شد. معرفی متقاضی جهت انجام مصاحبه تخصصی به منزله قبول نهایی فرد در دانشگاه های مزبور تلقی نمی گردد.
چنانچه صلاحیت های عمومی و تخصصی متقاضی معرفی شده، پس از انجام مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت های عمومی مورد تأیید آموزش و پرورش قرار گیرد، سازمان سنجش آموزش کشور بر مبنای ضوابط مربوط و لحاظ نمودن اولویت بر اساس دامنه پذیرش بومی استانی(توضیحات کد رشته محل مندرج در دفترچه آزمون) و با در نظرگرفتن نمره علمی نهایی متقاضی در مقایسه با سایر متقاضیان، گزینش نهایی را انجام خواهد داد. ازاین رو موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی متقاضی به منزله قبولی نهایی آنها برای دانشگاهای مزبور تلقی نمی گردد.
کسب نمره علمی بالاتر درگروِه آزمایشی مربوط در مقایسه با سایر متقاضیان در کد رشته انتخابی (طبق ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور) و با رعایت شرایط و ضوابط آموزش و پرورش، الزامی است و متقاضیانی که صلاحیت های تخصصی و یا عمومی آنان مورد تأیید آموزش و پرورش قرار نمی گیرد از فرایند گزینش نهایی برای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی حذف خواهند شد.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سن پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای سال ۱۴۰۰ از ۲۲ به سن ۲۴ سال افزایش یافت داوطلبان باید حداقل نمره علمی کل ۶۵۰۰ و بالاتر (در زیرگروه مربوط) جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته در گروه آزمایشی مربوط در آزمون سراسری را داشته باشند و هیچ گونه رابطه استخدامی دایم یا غیر دایم را با سازمان ها یا نهادهای دولتی و غیر دولتی نداشته باشند.
منبع:

1400/05/17
18:08:16
0.0 / 5
504
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین