مدیركل نوسازی مدارس اردبیل خبر داد؛

افتتاح ۲۴ مدرسه در هفته دولت در اردبیل

افتتاح ۲۴ مدرسه در هفته دولت در اردبیل

به گزارش مدیریت آموزش مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل اظهار داشت: در آستانه شروع سال تحصیلی جدید و همزمان با هفته دولت ۲۴ واحد آموزشی و پرورشی در استان اردبیل به بهره برداری می رسد.دولت لطفی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: این فضاهای آموزشی و مدارس در قالب ۱۴۴ کلاس درس آماده افتتاح می گردد تا در مناطق مختلف استان اردبیل شامل خلخال، گرمی و اردبیل شاهد افتتاح و بهره برداری از این پروژه های آموزشی و پرورشی باشیم.
وی جمعیت دانش آموزی استان را بیشتر از ۲۱۳ هزار نفر اعلام نمود و اظهار داشت: این تعداد دانش آموز در دو هزار مدرسه و در قالب ۱۰ هزار کلاس درس مشغول تحصیل هستند که متوسط سرانه فضای آموزشی در این استان ۵.۷۶ صدم متر مربع است.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل اشاره کرد: متوسط سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز در کشور کمتر از ۵.۲۱ صدم متر مربع است که از این لحاظ از متوسط سرانه کشور وضعیتمان بهتر بوده و ۵۵ صدم متر مربع شرایط مطلوب تری داریم.
لطفی اضافه کرد: البته استاندارد متوسط سرانه فضای تحصیلی به ازای هر دانش آموز ۸.۶۴ صدم متر مربع تعریف شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: بدترین وضعیت سرانه فضای آموزشی را در استان در شهر اردبیل با ۳.۶ دهم متر مربع شاهد می باشیم و در کنار اردبیل شهرهای پارس آباد و مشگین شهر هم از کمبود فضای آموزشی رنج می برند.
لطفی افزود: در شهر اردبیل به سبب فعالیت مدارس غیر انتفاعی ما خلأ کمبود فضای آموزشی را زیاد احساس نمی نماییم اما جایگاه دوازدهم کشوری را در متوسط سرانه فضای آموزشی داریم.
وی به ناکافی بودن اعتبارات دولتی در ساخت فضاهای آموزشی اشاره نمود و افزود: بیشتر از ۳۰ درصد فضاهای آموزشی با همت و تلاش خیرین راه اندازی می شود که در استان اردبیل هم تابحال ۳۹۷ مدرسه در قالب یک هزار و ۵۸۶ کلاس درس توسط خیرین و با مشارکت آنها راه اندازی شده است.
لطفی اعتبارات ملی و استانی اختصاص یافته به توسعه فضاهای آموزشی را ۸۰ میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: ۲۵ میلیارد تومان هم کمک خیرین برای امر مدرسه سازی است و در یک سال اخیر ۲۴ میلیارد تومان منابع هم صرف خرید تجهیزات و امکانات آموزشی در مدارس مختلف شده است.
وی به استانداردسازی تجهیزات گرمایشی مدارس هم اشاره نمود و اضافه کرد: در استان اردبیل مدرسه با بخاری نفتی نداریم و بساط تمامی بخاری های نفتی در مدارس شهری، روستایی و عشایری استان اردبیل برچیده شده است.
لطفی در ادامه سخنان خود اظهار نمود: در سالهای اخیر و با تأمین اعتبار مورد نیاز در ۲۴۷ مدرسه استان با ۳۳۴ کلاس درس بخاری های نفتی جمع آوری و به جای آن سیستم رادیاتور و پکیچ نصب شده است.
وی اولویت بعدی را جمع آوری بخاری های گازی در مدارس اعلام نمود و افزود: در این طرح هم ۲۴ مدرسه با ۲۴۸ کلاس درس در اولویت قرار گرفته و با تلاش پیمانکاران تلاش بر این است تا از فرصت تعطیلی مدارس برای استانداردسازی تجهیزات و تأسیسات حرارتی استفاده گردد.

احداث ۶۵ مدرسه در اولویت نوسازی
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل اشاره کرد: با اعتبارات دولتی و مشارکت خیرین ساخت ۶۵ مدرسه در قالب ۳۲۰ کلاس درس در سطح استان اردبیل درحال اجراست.
لطفی اظهار داشت: در کنار این فضاهای آموزشی نوسازی مدارس استان ساخت ۱۱ سالن ورزشی، ۲۷ نمازخانه مستقل در محوطه مدارس، ۵۰ محوطه سازی و استانداردسازی تأسیسات حرارتی ۲۴ مدرسه را در اولویت برنامه ها و هدف گذاری های اجرایی خود قرار داده است.
وی در ادامه اضافه کرد: در گرامیداشت هفته دولت و در آستانه شروع سال تحصیلی جدید ۲۴ مدرسه در استان اردبیل در قالب ۱۴۴ کلاس تکمیل و آماده بهره برداری خواهد شد.
لطفی یکی از این پروژه های عظیم آموزشی را پروژه حیات طیبه به یاد سردار حاج قاسم سلیمانی اعلام نمود و افزود: این واحد آموزشی در ۲۴ کلاس، مجتمع کامل آموزشی است که دانش آموزان از پایه اول ابتدایی تا دیپلم می توانند در این مدرسه تحصیل کنند.
وی به امکانات متنوع این مجتمع آموزشی اشاره نمود و اظهار داشت: در مدرسه حیات طیبه سالن ورزشی، آزمایشگاه، کارگاه های متنوع، آمفی تئاتر، کتابخانه، سایت کامپیوتر و سایر تجهیزات و امکانات به روز آموزشی برای دانش آموزان و معلمان تدارک دیده شده است.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل اشاره کرد: این پروژه که بزرگترین مجتمع آموزشی استان است با پیشرفت ۹۸ درصد در مراحل نهایی و تکمیلی قرار دارد که در هفته دولت بهره برداری از آن شروع می شود.
لطفی افزود: در کنار این پروژه های بزرگ آموزشی دو مدرسه ۱۲ کلاسه در خلخال با نام شهید نامجو و هنرستان شهید باهنر به بهره برداری می رسد و مدرسه ۱۲ کلاسه دکتر حسابی گرمی هم آماده افتتاح می گردد.


منبع:

1400/05/15
13:06:48
0.0 / 5
209
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , تحصیل , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین