معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد

پیگیری جدی برای حل مغایرت های قانونی اجرای فوق العاده ویژه معلمان

پیگیری جدی برای حل مغایرت های قانونی اجرای فوق العاده ویژه معلمان

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش از پیگیری جدی برای حل مغایرت های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان» آگاهی داد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علی الهیار ترکمن در این زمینه اظهار نمود: باتوجه به مغایرت های قانونی موجود در اجرای مجوز صادره ار سوی سازمان برنامه و بودجه، درباب اعمال «فوق العاده ویژه معلمان»، پیگیری های مجدانه ای برای رفع موانع اجرائی این مصوبه از طرف وزیر محترم در حال انجام می باشد.
وی ادامه داد: برمبنای مجوز صادره از طرف سازمان برنامه و بودجه، مقرر شده بود تا فوق العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری، برای مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان از ۲۱ تا ۲۷ درصد تعیین و اعمال شود؛ اما در مجوز مذکور، به مصوبه دولت در سال ۱۳۹۳، اشاره شده بود که بر طبق آن، سقف فوق العاده ویژه ۲۱ درصدی تعیین شده بود ولی به سبب آن که در سال ۹۳ مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان، از امتیاز مذکور برخوردار نشده بودند و این افزایش از سال ۱۳۹۹ برای معلمان برقرار شده بود، قابلیت اجرائی نداشت.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع افزود: چون سازمان برنامه و بودجه نمی توانست رأساً سقف مصوبه دولت (۲۱درصد) را در این خصوص افزایش دهد، عملاً مجوز مذکور قابلیت اجرا نداشت. پس موضوع با رایزنی ها و پیگیری های مجدانه وزیر مجدداً مورد بررسی قرار گرفت و با حضور مراجع حقوقی (رئیس امور تلفیق و رییس امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه و کارشناسان حقوقی آن مرجع حقوقی)، پیش نویس جدیدی جهت ارائه به سازمان برنامه و بودجه تنظیم شد.
الهیار اشاره کرد: با توجه به ایجاد زیر ساخت های نرم افزاری و تهیه نگارش حقوق از طرف کارشناسان امور اداری، بمحض اصلاح مصوبه از طرف سازمان برنامه و بودجه، این مصوبه به ادارات کل آموزش و پرورش استانها ابلاغ و در کمتر از سه روز احکام مربوط صادر و افزایش حاصل با حقوق مرداد ماه پرداخت خواهد شد.
طبق گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی اظهار داشت: فرهنگیان عزیز اطمینان داشته باشند وزارت آموزش و پرورش مجدّانه و تا حصول نتیجه، موضوع را پیگیری و نتایج آنرا به زودی به اطلاع همکاران محترم خواهد رساند.1400/05/09
21:38:37
0.0 / 5
521
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین