مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج خبر داد:

آمادگی آموزش و پرورش سنندج برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید

آمادگی آموزش و پرورش سنندج برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید

کردستان مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج از آمادگی مدارس برای بازگشایی در سه سناریو حضوری، نیمه حضوری و مجازی در سال تحصیلی جدید خبرداد.


محمدسعید کنعانی امروز دوشنبه(۵ مردادماه) در حاشیه برگزاری سی و پنجمین اجلاس روسای آموززش و پرورش اظهار نمود: جای خرسندی است و خدا را شاکرم که بعنوان مسئول یک منطقه آموزشی فرصت شرکت در سی و پنجمین اجلاس روسا و مناطق آموزش وپرورش کشور را پیدا کرده ام وامید است خروجی این نشست، تعالی روزافزون مدارس و رشد تمام ساحتی دانش آموزان برپایه مبانی عالیه سند تحول بنیادین باشد.
وی افزود: به حمد و الطاف بیکران پروردگار، مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج همچون سایر مناطق استان با حمایت ها و هدایت های بی شائبه اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان و با اجرای برنامه ملی پروژه مهر ۱۴۰۰، آمادگی جهت بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید در سناریوهای مختلف متناسب با شرایط کرونایی به صورت حضوری ونیمه حضوری وغیرحضوری کامل دارد.
کنعانی افزود: ان شاء الله در مهرماه ۱۴۰۰تعداد۲۵۰۰همکار خدوم فرهنگی ناحیه دو در ۲۳۷مدرسه شهری و روستایی آماده ارائه خدمات آموزشی وپرورشی به ۳۲۰۰۰نفردانش آموز مستعد و تلاشگر خواهند بود.
این مقام مسئول افزود: در این راستا برنامه ریزی لازم در بخش های عمرانی و نیروی انسانی و کلاس بندی صورت گرفته تا هیچ دانش آموزی بدون مدرسه و کلاس و هیچ کلاسی بدون معلم نباشد.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج از بازنشستگی حدود ۲۰۰نفر از نیروهای گرانمایه آموزش و پرورش امسال خبرداد و ابراز امیدواری کرد از راه انتقالات درون و برون استانی، اضافه تدریس و استفاده از نیروهای حق التدریس مجوز دار کمبود آنها به صورت نسبی جبران گردد.
وی افزود: در این راستا امید وافر داریم که وزارت متبوع در سطح کلان کشوری چالش ها، نارسایی ها و نیازهایی همچون ساماندهی و رفع اشکالات مختلف سامانه های پرسنلی، مالی ودانش آموزی، اجرای دقیق قانون ماده ۱۸شوراهای آموزش و پرورش، تجهیزهنرستان ها مطابق با برنامه درس ملی، برگزاری دوره های اثربخش حضوری و افزایش صلاحیت های حرفه ای معلمان، افزایش انگیزش کاری نیروهای اداری، اعمال مدرک دوم معلمان، تأمین اعتبارات و تکمیل پروژه های نیمه تمام ملی واستانی، تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای قراردادی وتامین نیروهای خدماتی جدید، اصلاح مستمر محتوی کتابهای درسی متناسب با نیازهای جهانی جامعه و افراد، حل معضل کنکورو شایسته سالاری درانتصابات تمام سطوح آ. پ، تسریع در واکسناسیون فرهنگیان، ساماندهی جذب نیروی انسانی و تعیین تکلیف قانون مند مشارکت مالی اولیاء، اقدامات اساسی را به عمل آورده و توان کاری خودرا بردرخواست های اصلی ۷۰۰منطقه آموزشی و مدارس تابعه آنها متمرکز نمایند.
وی در انتها اظهار نمود: اساسا استفاده از تجارب ارزشمند آموزشی در مسیرحل مشکلات و توسعه کمی وکیفی نظام تعلیم وتربیت با رعایت اصول واهداف سند تحول بنیادین وزیر نظام های آن راه گشا خواهدبود و از سویی قدرشناس نیروهای تلاشگر و مخلص داخل کشور باشیم و انگیزه کاری آنها را به هرطریق ممکن حفظ نماییم.
منبع:

1400/05/06
00:01:20
0.0 / 5
375
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین