با تصویب مجلس

نحوه هزینه كرد كمك ها برای بازسازی و تجهیز مراكز آموزشی

نحوه هزینه كرد كمك ها برای بازسازی و تجهیز مراكز آموزشی

به گزارش مدیریت آموزش نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند کمکهای نقدی و غیرنقدی و هدایای اشخاص حقیقی و حقوقی برای راه اندازی، تعمیر، توسعه، بازسازی و تجهیز مراکز آموزشی با اولویت نیازهای مصرفی مهارتی شامل مواد مصرفی و ابزار کارگاهی برای آموزش های عملی کشور مصرف شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه نحوه کمکهای اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، ماده واحده این لایحه را به تصویب رساندند که برپایه آن سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مجاز است به منظور گسترش و بهسازی مهارت آموزی و فراهم نمودن زمینه های ایجاد اشتغال پایدار در کشور، کمکهای نقدی و غیرنقدی و هدایای اشخاص حقیقی و حقوقی را دریافت و برای راه اندازی، تعمیر، توسعه، بازسازی و تجهیز مراکز آموزشی مربوط با اولویت نیازهای مصرفی مهارتی شامل مواد مصرفی و ابزار کارگاهی برای آموزش های عملی کشور مصرف کند. استفاده از کمکهای مذکور برای توسعه تشکیلات و پرداخت هزینه های پرسنلی ممنوع می باشد.
به باعث تبصره ۱ ماده واحده این لایحه، کلیه وجوه اهداءشده به حساب خزانه داری کل کشور واریز می شود و حداکثر ظرف مدت یک ماه معادل صددرصد (%۱۰۰) آن در چارچوب بودجه سنواتی در اختیار سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور قرار می گیرد تا در محل مورد نظر اهداکننده و در اولویت بعدی به ترتیب در مناطق محروم و مناطق دیگر به مصرف برسد و کمک های غیرنقدی شامل کالا و تجهیزات و یا املاک و بناهای احداثی توسط خیّرین با موافقت و در محل مورد نظر ایشان بعنوان اموال دولت (با ذکر نام خیّر) ثبت و بهره برداری می شود.
همینطور در تبصره ۲ این لایحه آمده است: درآمدهای حاصله سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از محل خدمات آموزشی و فرهنگی، خدمات مشاوره، صدور، تمدید و تعویض گواهینامه ها و پروانه ها، اختصاصی تلقی می شود و به صورت صددرصد (%۱۰۰) توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تخصیص می یابد.
طبق تبصره ۳ ماده واحده این لایحه، آئین نامه اجرایی این قانون ظرف مدت سه ماه بعد از ابلاغ، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.1400/04/28
07:58:52
0.0 / 5
246
تگهای خبر: آموزش , توسعه , خدمات , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین