نوبت گیری 46 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت

نوبت گیری 46 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت

مدیریت آموزش: رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از نوبت گیری 46 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تا 20 تیر آگاهی داد.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی با بیان این خبر اظهار داشت: از شروع رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ۲۰ روز گذشته است و در طول این مدت ۶۱۵ هزار و ۳۷۴ نوآموز بدو ورود به دبستان نوبت گیری کردند که از این تعداد ۲۶۳ هزار و ۲۹۵ نوآموز بدو ورود به دبستان برمبنای نوبت ارزیابی شده اند.

وی اضافه کرد: استانهای خراسان شمالی، مرکزی، ایلام، چهارمحال بختیاری، بوشهر، قم، کرمانشاه قزوین، زنجان و سمنان به ترتیب بیشترین درصد نوبت گیری نوآموزان در پایگاه های سنجش را تا حالا داشته اند.

حسینی افزود: استانهای کردستان، همدان، اردبیل، گلستان، چهارمحال بختیاری، بوشهر، خوزستان، لرستان، مرکزی و خراسان شمالی نیز به ترتیب بیشترین درصد سنجش نوآموزان در پایگاه های سنجش را داشته اند.

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی با اعلان اینکه امسال علاوه بر سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، سنجش ۶۰۰ هزار نوآموز بدو ورود به پیش دبستانی نیز هدف گذاری شده است، اظهار داشت: ثبت نام نوآموزان بدو ورود به پیش دبستان نیز از اوایل هفته در سامانه «پادا» شروع شده است و از شنبه هفته آتی با فعال شدن اطلاعات برای مدیران مراکز پیش دبستانی، نوبت گیری نوآموزان پیش دبستانی نیز در برنامه سنجش شروع خواهد شد.

حسینی اضافه کرد: شناسایی نشانگان مشکلات ویژه یادگیری یکی از برنامه های سنجش امسال است و در پنج استان غربالگری نشانگان مشکلات یادگیری نوآموزان بدو ورود به پیش دبستان بصورت پایلوت صورت خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش وپرورش استثنایی، او در آخر اظهار داشت: سنجش شایستگی های حرکتی نوآموزان بدو ورود به دبستان با همت معاونت سلامت و تربیت بدنی، سنجش پردازش های شنیداری و غربالگری نارسایی خوانایی از دیگر اقدامات برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سال جاری است.

منبع:

1400/04/22
20:16:50
0.0 / 5
139
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین