بازگشایی مجدد ۲ مدرسه خارج از كشور

بازگشایی مجدد ۲ مدرسه خارج از كشور

به گزارش مدیریت آموزش سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش از بازگشایی مجدد دو مدرسه خارج از کشور در ویتنام و زیمبابوه اطلاع داد.


میترا تیموری در گفتگو با ایسنا، درباره روند بازگشایی مدارس خارج از کشوری که در سالهای اخیر تعطیل شده بودند اظهار نمود: پیرامون مدارسی که در سالهای تحصیلی گذشته به علل مختلف همچون کاهش آمار دانش آموزان یا شرایط ویژه شیوع کرونا تعطیل شدند از اسفند ماه سال قبل مکاتبات لازم با وزارت امور خارجه و هم سرپرستی های مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور جهت تمهید مقدمات بازگشایی و فعالیت مجدد این مدارس صورت گرفته است.
وی ادامه داد: ازاین رو هم اکنون، با عنایت به شرایط خاص فعلی، دو مدرسه در کشورهای ویتنام و زیمبابوه برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ مجدد بازگشایی و در زمره مدارس فعال قرار خواهند گرفت.
سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش همینطور در تشریح کمک های بین المللی برای ادامه تحصیل اتباع اظهار داشت: تحصیل برای دانش آموزان اتباع خارجی در ایران همانند سایر دانش آموزان مجانی بوده و سالانه وزارت آموزش و پرورش خدمات فراوانی به دانش آموزان اتباع خارجی عرضه می کند.
تیموری اضافه کرد: البته باوجود خدمات گسترده وزارت آموزش و پرورش به دانش آموزان اتباع خارجی، مشارکت سازمان های بین المللی پارسال حدود چهار درصد بود که انتظار می رود این سازمان ها حمایت بیشتری از دانش آموزان اتباع خارجی داشته باشند.1400/04/19
19:03:31
0.0 / 5
153
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین