مدیر كل امور اتباع و مهاجرین خارجی خبر داد؛

افزایش 26 درصدی ثبت نام دانش آموزان اتباع در سال 99

افزایش 26 درصدی ثبت نام دانش آموزان اتباع در سال 99

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین در روز جهانی پناهنده از افزایش ۲۶ درصدی ثبت نام دانش آموزان اتباع در سال ۹۹ اطلاع داد.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر مهدی محمودی، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور بامداد امروز در نشست مجازی روز جهانی پناهنده که با حضور مجازی سفرای کشورهای مختلف، سازمان های بین المللی و دستگاههای خدمت رسان برگزار شد اظهار داشت: هر ساله شاهد بودیم که مراسم روز جهانی پناهنده به صورت حضوری برگزار می شد و ما می توانستیم پذیرای گروه های مختلف مقیمان و پناهندگان در مراسم باشیم اما سال جاری به واسطه بیماری کرونا توفیق گردهمایی حضوری به وجود نیامده است و به صورت مجازی این مراسم برگزار شده است.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی اضافه کرد: هدف از برگزاری این رویداد مهم که رویداد فرهنگی مهمی است این است که ما باید به صورت جهانی وظایف خویش را در پشتیبانی از افراد نیازمند و افرادی که به کشورمان پناه آورده اند داشته باشیم.
وی اظهار نمود: در طول این چهل سال فراز و نشیب های مختلفی را در طول این ایام دیده ایم از جنگ تحمیلی، حوادث و برنامه هایی که دشمنان کشور در ارتباط با تحریم ها به وجود آورده اند اما ما تلاش کرده ایم به شکلی تلاش نماییم که این تحریم ها سبب کوتاهی در عرضه خدمات به پناهندگان نشود اما تعداد این افراد بسیار زیاد است.
محمودی ضمن اشاره به این که کشور ما بسیار پهناور است بیان نمود: به علت پناهندگی کشور ما باید حوزه های مختلفی در عرضه خدمات به اتباع پوشش داده شود بدیهی است که دولت به تنهایی نمی تواند این سطح توقعات را برای این تعداد از افراد فراهم آورد و کمبودها و کاستی هایی امکان دارد وجود داشته باشد اما کوشیده ایم که این کمبودها رفع گردد.
وی اظهار داشت: در اینجا آژانس های بین المللی و ان جی اوهای خارجی و بین المللی و در رأس آن دفتر سازمان ملل همکاری بسیاری خوبی دارند و دستگاههای دیگر که مسئول رسیدگی به اتباع هستند تمام تلاش خویش را می کنند که سیاست گذاری ها به شکلی باشد که بتوانیم شرایط مناسبی را برای پناهندگان داشته باشیم.
محمودی تصریح کرد: هم اکنون طرح آمایش ۱۴۰۰ را دنبال می نماییم و ثبت نام دانش آموزان شروع شده است ما تمام شرایط و برنامه هایمان به شکلی است که منطبق با قوانین بتوانیم خدمت رسانی مطلوبی را داشته باشیم برای مثال در مورد ثبت نام دانش آموزان برپایه مقام معظم رهبری دانش آموزان غیرمجاز هم ثبت نام می شوند و ما هر سال افزایش ثبت نام را داشته ایم به صورتی که سال قبل ۲۶ درصد افزایش ثبت نام نسبت به سال ۹۸ داشته ایم.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خاطرنشان کرد: مبحث اتباع غیرمجاز مبحث مهمی است که متأسفانه افرادی به صورت غیرمجاز به کشور ورود می کنند و می خواهند از خدمات سوء استفاده کنند ازاین رو سختگیری زیادی بر روی این مساله داریم، ما همه تلاشمان برپایه مقررات و وظایف است و در سطحی است که خدماتمان در شأن پناهندگان عزیز باشد.
وی در آخر عنوان کرد: خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی توسط سازمان هایی که در زمینه کنترل و جلوگیری از بیماری کرونا فعالیت می نمایند با ما انجام شده است و امید داریم این پیشگیری ها ادامه داشته باشد و مهم ترین بحث هم تأمین واکسن را برای اتباع کشورهای خارجی دنبال نماییم.
محمودی در آخر اظهار داشت: همه پناهندگانی که در چرخه پناهندگی و مهاجر قرار دارند و با داشتن مدارک معتبر در کشور ما زندگی می کنند در کشور ما در اولویت خدمات رسانی قرار دارند؛ امید داریم در جهت حوزه های معیشت، اشتغال، بهداشت و سلامت، آموزش و پرورش و حوادث غیرمترقبه دولت در کنار سازمان باشد که بتوانیم اقدامات خوبی را برای مهاجرین و پناهندگان داشته باشیم.


منبع:

1400/04/11
16:55:25
0.0 / 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین