نوبت گیری ۳۶۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان برای سنجش سلامت

نوبت گیری ۳۶۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان برای سنجش سلامت

مدیریت آموزش: رییس سازمان آموزش وپرورش استثنایی از نوبت گیری 360 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تا 7 تیر آگاهی داد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی اضافه کرد: از شروع رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ۵ روز گذشته است و در طول این مدت و با وجود شرایط کرونائی استقبال خانواده ها از این برنامه بسیار عالی بوده است.
وی ادامه داد: شهرستان های تهران، شهر تهران، خراسان رضوی، خوزستان، اصفهان، مازندران، آذربایجان شرقی، البرز، مرکزی و کرمانشاه به ترتیب بیشترین نوبت گیری پایگاه های سنجش در سال ۱۴۰۰ را داشته اند.
وی اظهار داشت: تا حالا استانهای خراسان رضوی، خوزستان، گلستان، آذربایجان شرقی، همدان، لرستان، شهرستان های تهران، چهارمحال بختیاری، شهر تهران و آذربایجان غربی، به ترتیب، بیشترین میزان سنجش نوآموزان در پایگاه های سنجش را داشته اند.
معاون وزیر بابیان اینکه غربالگری و سنجش نوآموزان پیش دبستانی از سال ۹۶به برنامه سنجش اضافه شده است اظهار داشت: امسال علاوه بر سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، سنجش ۶۰۰هزار نوآموز بدو ورود به پیش دبستانی نیز هدف گذاری شده است.
حسینی در ادامه اظهار داشت: شناسایی نشانگان مشکلات ویژه یادگیری یکی از برنامه های سنجش امسال است و غربالگری نشانگان مشکلات یادگیری نوآموزان بدو ورود به پیش دبستان در ۵استان بصورت پایلوت صورت خواهد گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی ادامه داد: سنجش حرکات اصلاحی نوآموزان بدو ورود به دبستان با همت معاونت سلامت و تربیت بدنی، سنجش پردازش های شنیداری و غربالگری نارسایی خوانایی از دیگر اقدامات برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سال جاری است.
منبع:

1400/04/09
09:49:47
0.0 / 5
164
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین