كدام دانش آموزان در اولویت ثبت نام مدارس شاهد قرار دارند؟

كدام دانش آموزان در اولویت ثبت نام مدارس شاهد قرار دارند؟

به گزارش مدیریت آموزش مدیرکل مدارس شاهد و ایثارگران وزارت آموزش وپرورش اظهار نمود: مدارس شاهد می توانند الگویی در تراز سند تحول بنیادین آموزش وپرورش باشند و در همین راستا استانداردسازی این مدارس در قالب تهیه شناسنامه مدارس شاهد تعریف شده است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محمدرضا رزاقی اضافه کرد: از اهداف اصلی شناسنامه دار کردن این مدارس، توجه به تقویت هویت دانش آموزان در مدرسه است.
وی ادامه داد: در مدارس شاهد تلاش می شود تربیت دانش آموزان در شش ساحت تربیتی تعریف شده در سند تحول بنیادین آموزش وپرورش موردتوجه قرار گیرد و رویکرد ارزشی، علمی و فرهنگی حاکم بر مدارس شاهد سبب شده تا نگاه افراد جامعه در پروسه تعلیم و تربیت به دانش آموزانی که در این مدارس مشغول تحصیل هستند، نسبت به سایر مدارس کشور متفاوت باشد و مردم این مدارس را بعنوان مدارسی که دانش آموزان در این مدارس آرامش روحی و روانی و تربیتی دارند می دانند.
رزاقی اشاره کرد: مدارس شاهد با مدارس عادی تفاوتی ندارند و فقط در ثبت نام تابع ضوابط خاصی هستند؛ این مدارس جزو مدارسی هستند که بعنوان «نماد و الگوی ارزش های انقلابی» مطرح هستند و خانواده ها از ثبت نام در این مدارس برای تربیت فرزند خود احساس امنیت دارند.
مدیرکل مدارس شاهد و ایثارگران وزارت آموزش وپرورش افزود: مدارس شاهد مخصوص دانش آموزان شهدا و ایثارگران است و ۷۳ درصد جامعه مدارس شاهد از خانواده های شاهد و ایثارگران و مابقی از دانش آموزان نخبه علمی و برگزیدگان و خیرین مدرسه ساز است.
وی اشاره کرد: ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد بصورت امتیازبندی است و جامعه هدف این مدارس در درجه اول فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان (بالای ۲۵ درصد) و فرزندان آزادگان هستند و در رده دوم اولویت ثبت نام با ایثارگران (فرزندان جانباز زیر ۲۵ درصد و نوه شهید، برادر شهید، خواهر شهید، نوه ایثارگر)است و در درجه بعدی دانش آموزان فرهنگیان، دانش آموزان با رتبه های علمی و مقام های کشوری، دانش آموزانی که حافظ قرآن هستند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، رزاقی بابیان این که در سال ۹۵، حدود ۳۷۰ هزار دانش آموز در مدارس شاهد تحصیل می کردند و هرساله ۵ درصد به ظرفیت مدارس شاهد کشور اضافه می شود اضافه کرد: هم اکنون ۱۳۵۰ مدرسه شاهد در کل کشور فعال است که در سال تحصیلی جدید، حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز در این مدارس تحصیل می کنند.
منبع:

1400/04/07
13:28:10
0.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین