وزیر علوم:

به هیچ عنوان به تعویق كنكور فكر نمی نماییم

به هیچ عنوان به تعویق كنكور فكر نمی نماییم

به گزارش مدیریت آموزش وزیر علوم با اعلان اینکه به هیچ عنوان به تعویق کنکور فکر نمی نماییم، اظهار داشت: برنامه ما این است تمامی آزمون های ملی همچون آزمون کارشناسی ارشد و کنکور در موعد مقرر برگزار شوند.


دکتر منصور غلامی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب درباب امکان تعویق زمان برگزاری آزمون های ملی اظهار نمود: ما به هیچ عنوان بدون توجیه بهداشتی تعویق آزمون ها را قبول نمی نماییم برنامه ما این است تمامی آزمون های ملی همچون آزمون کارشناسی ارشد و کنکور در موعد مقرر برگزار شوند؛ مگر این که شرایط بهداشتی به شکلی باشد که مجبور به تعویق این آزمون ها شویم.
ایشان سپس اشاره کرد: سال قبل نیز که با شرایط اوج شیوع ویروس کرونا ویروس مواجه بودیم تمامی تلاش ما این بود که آزمون ها را بموقع برگزار نماییم. بدین سبب وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور به هیچ وجه به تغییر تاریخ کنکور فکر نمی کنند.
دکتر غلامی درباب نحوه آموزش دانشجویان جدیدالورود در ترم آینده نیز اظهار داشت: آنچه برای ما اهمیت دارد تامین سلامتی دانشجویان است اگر وزارت بهداشت به ما اجازه آموزش حضوری را بدهد ما اینکار را خواهیم کرد؛ در کل ما تابع دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.
وزیر علوم با تاکید بر این که آموزش دانشجویان حتی در صورت واکسیناسیون دانشگاهیان مجازی حذف شدنی نیست، اضافه کرد: این آموزش حتی در وضعیت سلامت کامل حذف نخواهد شد و ما به دانشگاه ها اجازه دادیم بین ۳۰ تا ۵۰ درصد آموزش های خودرا برمبنای رشته، مقطع و شرایط خود مجازی برگزار کنند. این ظرفیتی است که شکل گرفته و امکانات آن نیز فراهم شده و باید بتوانیم آنرا حفظ نماییم.
وی افزود: هنوز مشخص نیست واکسیناسیون دانشگاهیان با واکسن های ایرانی خواهد بود یا خیر؛ چونکه تشخیص این مورد بر عهده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بوده و ما تشخیص این وزارتخانه را بعنوان مرجع رسمی علمی قبول داریم.
غلامی افزود: امیدواریم واکسیناسیون از مرداد ماه شروع شود و اگر واکسیناسیون مرحله ای صورت گیرد، در مرحله اول واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی به سبب کمتر بودن جمعیت و بالاتر بودن سن بصورت کامل انجام گیرد و در مرحله بعد دانشجویان مقاطع دیگر در اولویت واکسیناسیون قرار می گیرند.
منبع:

1400/04/02
23:21:07
0.0 / 5
258
تگهای خبر: آزمون , آموزش , تحصیل , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین