راه اندازی پایگاه های تخصصی سنجش پیش دبستانیها

راه اندازی پایگاه های تخصصی سنجش پیش دبستانیها

به گزارش مدیریت آموزش معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: امسال نوبت گیری نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در پایگاه های سنجش همزمان آغاز خواهد شد و در استان هایی که نیاز باشد در کنار پایگاه های اصلی سنجش، پایگاه های تخصصی سنجش نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی هم ایجاد خواهد شد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی در نشست مشترک با حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش و حبیبی رئیس دفتر فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از سنجش بیشتر از ۶۰۰ هزار نوآموز پیش دبستانی در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سالجاری اطلاع داد.
دکتر سید جواد حسینی در این جلسه با بیان اهمیت غربالگری و مداخلات بهنگام اظهار داشت: نظام تعلیم و تربیت می باید در بهترین و مناسب ترین سن از همان اوایل تولد مداخلات حرفه ای را در جهت توانمند سازی نوآموزان مصروف دارد و اگر در زمان مناسب مداخله حرفه ای محقق نگردد گاه معلولیت های پنهان در راه زمان تبدیل به معلولیت های آشکار و مزمن می گردد.
وی ادامه داد: لازمه مداخلات بهنگام طلایی، سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان در سنین پایین است و در همین راستا امسال بیشتر از ۶۰۰ هزار نوآموز بدو ورود به پیش دبستانی مورد سنجش قرار خواهند گرفت.

حسینی خاطرنشان کرد: کوشش برای کاهش سن غربالگری از پیش دبستانی به سنین پایین تر و استفاده از نتایج غربالگری وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی همچون برنامه های سازمان آموزش و پرورش استثنایی است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به اینکه در برنامه سنجش سالجاری سنجش ۵۵ درصدی نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی هدف گذاری شده است، اظهار داشت: امسال نوبت گیری نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در پایگاه های سنجش همزمان آغاز خواهد شد و در استان هایی که نیاز باشد در کنار پایگاه های اصلی سنجش، پایگاه های تخصصی سنجش نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی هم ایجاد خواهد شد.

حسینی خواهان رفع مشکلات سامانه سیدا جهت اتصال به سامانه سنجش شد و اظهار نمود: با اهتمام دفتر فناوری اطلاعات بزودی مشکلات سامانه سیدا حل خواهد شد و نوبت گیری نوآموزان در پایگاه های سنجش تسهیل خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان آموزش وپرورش استثنایی، وی ادامه داد: بزودی وبینار آموزشی مشترک معاونت آموزش و پرورش استثنایی و ابتدایی برای تمامی عوامل پایگاه های سنجش برگزار می شود.
منبع:

1400/03/31
10:04:59
0.0 / 5
428
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین