۴۰هزار بازمانده از تحصیل در پایه اول داشتیم

۴۰هزار بازمانده از تحصیل در پایه اول داشتیم

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه به جد و با قاطعیت خبر ترک تحصیل سه میلیون دانش آموز امسال را تکذیب می کنم اظهار داشت: منحصراً در سال تحصیلی گذشته تعداد ۴۰ هزار نفر از دانش آموزان پایه اول که باید ثبت نام می کردند ثبت نام نکردند که طبیعی است یعنی دیر هم نمی گردد و می توانند سال بعد به مدرسه بروند؛ برخی خانواده ها نگرانی زیادی داشتند و این کار را نکرده بودند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم افتتاحیه برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان با اشاره به اینکه سال جاری به تعداد پایگاه های سنجش افزوده شده و به ۲۴۰۰ پایگاه رسیده است اظهار داشت: تعداد پایگاه هایی که دو نوبته فعال می باشند هم از ۴۰۰ به ۶۰۰ مورد رسیده است.
وی ادامه داد: ساعات رجوع از هشت بامداد تا یک بعدازظهر است و یک ساعت افزایش پیدا کرده است.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این که آیا نوبت دهی برای سنجش سلامت غیرحضوری است؟ اظهار داشت: وقتی ثبت نام پایه اول در مدرسه انجام می شود، عملیات ثبت نام و نوبت گیری الکترونیکی است و از جانب مدرسه نوبت گرفته و به خانواده اطلاع می دهند و نیازی نیست خانواده در مدرسه حضور یابد تا از نوبت خود آگاه شود.
وی درباره اخباری در خصوص ترک تحصیل سه میلیون دانش آموز در سال تحصیلی گذشته اظهار داشت: یکی از جفاهایی که در حق معلمان، مدیران و جامعه فرهنگی شده این خبر نادرست است. گفته شد سه میلیون دانش آموز ترک تحصیل کرده اند. این در شرایطی است که آمار سه میلیون در ارتباط با عدم دسترسی به ابزار هوشمند و اینترنت بوده و معادل کسانی نیست که ترک تحصیل کرده اند.
حاجی میرزایی اضافه کرد: اتفاقاً این جمعیت، آموزش کاملتری دریافت نمودند و بخش زیادی در مناطق کم جمعیت با زیر ۵۰ دانش آموز، حضوری آموزش دیدند. شاید طی سالهای اخیر هیچ سالی به اندازه سال تحصیلی گذشته مراقبت از دانش آموزان از حیث استمرار یادگیری صورت نگرفته است. تقریباً همه معلمان مسئول آموزش دانش آموزان بوده و مراقب بودند که کار آموزش باکیفیت صورت گیرد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه به جد و با قاطعیت این خبر را تکذیب می کنم اظهار داشت: منحصراً در سال تحصیلی گذشته تعداد ۴۰ هزار نفر از دانش آموزان پایه اول که باید ثبت نام می کردند ثبت نام نکردند که طبیعی است یعنی دیر هم نمی گردد و می توانند سال بعد به مدرسه بروند؛ برخی خانواده ها نگرانی زیادی داشتند و این کار را نکرده بودند.
وی درباره اعمال فوق العاده ویژه فرهنگیان اظهار داشت: اعمال فوق العاده ویژه در همه دستگاههای دولتی همچون در آموزش و پرورش اجرا می شود. درباره افزایش فوق العاده تا سقف ۵۰ درصد هنوز تصمیمی گرفته نشده و جزو پیشنهادهای درحال بررسی است و باید منابع لازم تأمین شود. اعمال ۵۰ درصد فوق العاده برای همه کارکنان دولت پیشنهاد شده است که اگر تصویب شود، اجرا خواهد شد.
حاجی میرزایی در ادامه درباره اشکالات سامانه اینترنتی ثبت نام مدارس اظهار داشت: سامانه های آموزش و پرورش را یکپارچه کردیم و همه فعالیت ها از ثبت نام تا تأییدیه تحصیلی در این سامانه انجام می شود. سال جاری نخستین سالی است که یکپارچه شده و در اجرا در بعضی بخش ها با مشکلاتی روبه رو می شوند که به سرعت درحال برطرف شدن است. ثبت نام مدارس هم غیرحضوری است.
وزیر آموزش و پرورش در انتها اظهار داشت که هنوز برای واکسیناسیون زیر ۱۸ سال سفارش ای نشده و واکسنی در دسترس نیست. به صورت کلی درباره واکسیناسیون تابع تشخیص ستاد ملی کرونا هستیم.
منبع:

1400/03/30
13:50:34
0.0 / 5
178
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین