كودكان افغانستانی بدون هیچ تمایزی در ایران تحصیل می كنند

كودكان افغانستانی بدون هیچ تمایزی در ایران تحصیل می كنند

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کودکان افغانستانی بدون هیچ تفاوت و تمایزی در مدارس ایران به تحصیل ادامه خواهند داد، اظهار نمود:  انعقاد تفاهم نامه مشترک در زمینه آموزش و پرورش بین دو کشور ضرورت دارد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در دیدار با سردار رحیمی معاون وزیر معارف جمهوری افغانستان که در سالن شهید رجایی ساختمان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با خیر مقدم به معاون وزیر معارف جمهوری افغانستان، اظهار نمود: این دیدار فرصت مغتنمی برای توسعه همکاریهای دو کشور است.
وزیر آموزش پرورش، با عرض تسلیت جان باختگان حادثه بمب گذاری مدرسه سیدالشهدای کابل و کشته شدن تعداد زیادی از دانش آموزان افغانستانی، اظهار داشت: در زمان وقوع این حادثه، ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی، به ملت و دولت افغانستان تسلیت گفته و مراتب تأسف و تألم دولت و ملت ایران را به اطلاع دولت و مردم افغانستان رساندم. آرزو می کنم هرچه سریعتر در کشور دوست و برادرمان (که دارای اشتراکات فرهنگی بسیار زیادی هستیم)، نزاع و جنگ از بین برود و شاهد آرامش و صلح باشیم.
حاجی میرزایی، با اشاره به اهمیتی که دولت جمهوری اسلامی ایران، برای آموزش کودکان اتباع افغانستانی ساکن ایران، قائل است، اظهار نمود: برمبنای دستور تاریخی رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) در مورد تحصیل کودکان اتباع افغانستانی، دولت جمهوری اسلامی ایران، برای آموزش کودکان افغانستانی که در ایران زندگی می کنند، از هیچ کوششی دریغ نکرده است؛ در بازدیدهای خود از مدارس، مدارسی را شاهد بودم که نیمی از دانش اموزان آن کودکان افغانستانی بودند که در کنار کودکان ایرانی، بدون هیچ تفاوت و تمایزی، مشغول به تحصیل بودند و هم اکنون ۴۷۴ هزار کودک افغانستانی در ایران به تحصیل اشتغال دارند.
حاجی میرزایی اشاره کرد: کتاب های دانش آموزان مدارسی که از طرف وزارت آموزش و پرورش، مجوز گرفته و استانداردهای ایمنی و... ما را رعایت کرده باشد، تامین خواهیم کرد.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید درباره آموزش اتباع بزرگسال افغانستانی، اظهار داشت: در زمینه سواد آموزی نیز آموزش اتباع افغان را در دستور کار داریم و این امکان را فراهم نموده ایم تا اتباع افغانستانی، در کلاس های درس نهضت سوادآموزی شرکت نمایند.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: انتظار داریم در کنار این همکاری ها، کارهای دو کشور برمبنای یک گفت وگوی مشترک، انجام گرفته و با انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک، هر چه زودتر زمینه کارهای مشترک بین دو کشور در زمینه آموزش و پرورش به طور قاعده مند استمرار یابد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: تمامی برنامه ها و کارهایی که از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران برای آموزش کودکان و اتباع بزرگسال افغانستانی، انجام شده است، فارغ از هر نوع نگاه سیاسی وصرفاًدر راستای اهداف انسان دوستانه و احترام به اشتراکات فرهنگی و دینی دو کشور بوده است و از این به بعد نیز به همین دلیل این فعالیت ها استمرار پیدا خواهدنمود.
منبع:

1400/03/26
22:34:32
0.0 / 5
297
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین