ضمن هماهنگی با وزارت نیرو برای عدم قطعی برق در ساعات امتحانی اعلام شد

تكلیف مدیران برای برقراری برق اضطراری در مدارس

تكلیف مدیران برای برقراری برق اضطراری در مدارس

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش وپرورش از هماهنگی با وزارت نیرو، بمنظور توجه جدی به عدم قطعی برق در ساعات برگزاری امتحان دانش آموزان آگاهی داد و اضافه کرد: بازدیدهای سرزده بصورت روزانه از حوزه های امتحانی با جدیت،  استمرار خواهد داشت.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی، در حاشیه آئین افتتاح مجتمع آموزشی «حیات طیبه» دکتر نصیری تهران، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: این مجتمع آموزشی دریکی از نقاط جنوبی شهر تهران است و خیلی از بزرگان تعلیم و تربیت در این مدرسه تحصیل کرده اند که از آن جمله می توان به سه تن از وزرای اسبق آموزش وپرورش و برخی از شخصیت های تأثیرگذار کشور، اشاره نمود.
وی با تشریح ابعاد محیطی مجتمع آموزشی دکتر نصیری، اضافه کرد: این مجتمع برای پذیرش همه دوره های تحصیلی پیش بینی شده است و آزمایشگاه های مناسب، کتابخانه، سالن ورزشی و نمازخانه و دسترسی مطلوب از خاصیت های این فضای آموزشی است.
حاجی میرزایی درباب بازسازی مدارس فرسوده شهر تهران، اشاره کرد: در سالهای اخیر بیش از ۱۰ درصد از مدارس فرسوده تهران را کاهش دادیم، اما همچنان مدارس ما نیازمند مقاوم سازی و یا بازسازی است، اخیراً توافق نامه ای با شورای شهر و شهرداری تهران منعقد کردیم تا در مناطق مختلف شهر تهران فضاهایی را در اختیار آموزش وپرورش قرار دهند.
وی در پاسخ به سؤالی در مورد نحوه ارائه کارنامه پایانی دانش آموزان، اظهار داشت: باتوجه به انجام آزمایشی صدور کارنامه بوسیله سامانه، امیدواریم کارنامه دانش آموزان بوسیله الکترونیکی ارائه شود، بدین سبب باتوجه به ارائه کارنامه در سایت های رسمی آموزش وپرورش، کارنامه مجازی قابل استناد خواهد بود.
وزیر آموزش وپرورش، با اشاره به برگزاری حضوری امتحانات، اشاره کرد: موضوع سلامت دانش آموزان و برگزاری شایسته امتحانات فوق العاده با اهمیت می باشد، پس از همان شروع امتحانات، هر روز بصورت سرزده در حوزه های امتحانی حضور یافته و از نزدیک، روند برگزاری امتحانات و نحوه رعایت پروتکلهای بهداشتی را مورد بررسی قراردادم، در استانها نیز مدیران آموزش وپرورش را مأمور کردم تا بصورت سرزده از حوزه های امتحانی بازدید و گزارش آنرا بصورت روزانه به دفتر وزیر ارسال نمایند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی افزود: کاهش حجم کتاب های درسی و تاکید بر تناسب سؤالات امتحانی، با شرایط کرونائی همچون اقداماتی بود که در امتداد رعایت حال دانش آموزان صورت گرفت، البته هر دوره تحصیلی اهدافی دارد که باید در سنجش ها میزان تحقق آن مشخص شود.
عضو کابینه تدبیر و امید درباب اختلال های احتمال ناشی از قطعی برق در حوزه های امتحانی، اظهار نمود: با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت نیرو، خواهان توجه جدی به عدم قطعی برق در ساعات امتحان شدیم و از طرف دیگر به مدیران سفارش کردیم برای حل مشکل قطعی برق، شرایط برقراری برق اضطراری را در مدارس فراهم آورند.
منبع:

1400/03/05
12:27:59
0.0 / 5
237
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین