دستورالعمل فعالیتهای تابستانی دانش آموزان ابلاغ گردید

دستورالعمل فعالیتهای تابستانی دانش آموزان ابلاغ گردید

به گزارش مدیریت آموزش در جهت طراحی و اجرای فعالیتهای مکمل و فوق برنامه جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان؛ بخشنامه «تشکیل پایگاه های تابستانی» با شعار «هر دانش آموزان یک مهارت»، به ادارات کل آموزش وپرورش استان ها، ابلاغ گردید.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، در جهت «تشکیل پایگاه های تابستانی» و طراحی و اجرای فعالیتهای مکمل و فوق برنامه، جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان دوره های مختلف تحصیلی، بر مبنای برنامه درسی حوزه های تربیت و یادگیری از زیر نظام برنامه درسی برنامه ابلاغی سال ۱۴۰۰، و به استناد آئین نامه فعالیتهای تابستانی دانش آموزان مصوب یکصدوشصتمین جلسه کمیسیون معین شورایعالی آموزش وپرورش، برنامه ریزی به هنگام و مناسب برای فعالیت پایگاه های تابستانی با رویکرد غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، کشف و هدایت استعدادها و مهارت های دانش آموزان و هماهنگ سازی برنامه ها با نیازهای آنان، متناسب با عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و با شعار «هر دانش آموزان یک مهارت» در چارچوب اقدامات ملی، استانی و منطقه ای لزوم دارد.
بر این اساس، دستورالعمل فعالیتهای تابستانی مجازی، در بستر شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) و به صورت حضوری (محدود) با رعایت پروتکلهای بهداشتی و ستاد ملی کرونا به شماره ۱۸۵/۱۴۰ مورخ اول تیرماه ۹۹، به قوّت خود باقی است. و استان ها باید با استفاده از تمامی ظرفیت های درون سازمانی و دستگاههای متولی، اوقات فراغت دانش آموزان استان، برنامه ریزی و اقدامات لازم برای جذب حداکثری دانش آموزان به پایگاه های تابستانی را معمول کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، شایان ذکر است، نمایه برنامه های ملی فعالیتهای تابستانی وزارت آموزش وپرورش، بعد از دریافت اطلاعات از معاونت ها و ادارات کل حوزه ستادی اعلام خواهد شد.
منبع:

1400/02/29
12:15:09
0.0 / 5
334
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین