استفاده از ظرفیت مؤسسات خیریه برای پشتیبانی از كودكان بازمانده از تحصیل

استفاده از ظرفیت مؤسسات خیریه برای پشتیبانی از كودكان بازمانده از تحصیل

به گزارش مدیریت آموزش رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش اظهار نمود: از ظرفیت ها و توان مؤسسات خیریه برای پشتیبانی از کودکان بازمانده از تحصیل استفاده می شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، شهریار فولادوند در جلسه انعقاد تفاهمنامه همکاری با مؤسسه خیریه مهر هوشمند، ضمن اشاره به اهمیت کار در زمینه تعلیم و تربیت و تأثیرگذاری آن بر تمامی مؤلفه های مؤثر در زندگی فردی و اجتماعی افراد، بیان نمود: توجه به این مهم، در حوزه های مختلف توانمندسازی انسان ها، در روابط فردی، بین فردی و اجتماعی آنها از یک سو و جلوگیری از صدمه ها و پیشگیری از ورود صدمه های اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی جامعه از طرفی، نقش بسیار جدی دارد.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی اضافه کرد: این مورد سبب شده در دنیا مساله آموزش وپرورش، یک مساله جدی باشد و در کشور ما هم این بحث مطرح می شود که آموزش وپرورش و تعلیم و تربیت باید کلید حل مسائل و مشکلات جامعه باشند.
وی ضمن اشاره به گستردگی و اهمیت بحث تعلیم و تربیت و لزوم استفاده کنترل شده از ظرفیت همه بخش های جامعه، بیان نمود: با به اشتراک گذاشتن مسائل و مباحث آموزش وپرورش، باید حساسیت های مسئولانه نسبت به موضوعات ایجاد کرد تا هرکسی به اندازه توان خود، آموزش وپرورش را برای پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت حمایت کند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، فولادوند افزود: با عنایت به مأموریت های این سازمان، توجه به بازگرداندن تارکان یا بازماندگان از تحصیل به این چرخه، یک اولویت است و علیرغم اینکه بسترهای معمول برای این افراد فراهم شده، اما به علت شرایط خاص مخاطبان این بخش، نتوانسته اند از آن استفاده کنند؛ ازاین رو ناگزیر به استفاده از مسیرهای ثانویه و طراحی بسترهای جدید برای بازگرداندن آنان به این چرخه هستیم.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی ضمن اشاره به برنامه های این سازمان در اسناد بالادستی در سند تحول و زیر نظام های آن اظهار داشت: یکی از اولویت های سازمان، این است که از مؤسسات، خصوصاً مؤسسات خیریه در فرایند تعلیم و تربیت به صورت کنترل شده استفاده نماید و از ظرفیتشان برای رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت کمک بگیریم.
منبع:

1400/02/28
14:13:26
0.0 / 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین