چند سفارش امتحانی به دانش آموزان و اولیاء

چند سفارش امتحانی به دانش آموزان و اولیاء

به دنبال تصمیم ستادملی مقابله با کرونا امتحانات دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم در سال تحصیلی جاری به صورت حضوری برگزار می گردد. امتحانات دبیرستانی ها طبق زمانبندی وزارت آموزش و پرورش بعد از عیدسعید فطر و از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز و تا ۲۴ خرداد تمام می شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا ویروس در حوزه ها و کانون های برگزاری امتحانات از جانب وزارت آموزش و پرورش ابلاغ گردیده و بر مبنای آن برگزاری ایمن امتحان های حضوری که شامل امتحانات نهایی، المپیادهای علمی، امتحان ورودی مدارس استعداد درخشان و هرگونه امتحانی که احتیاج به تجمع دانش آموزان، معلمان و کارکنان در مدت کوتاهی در مدارس یا محل های پیشبینی شده دارد، مورد تاکید قرار گرفته است.
در این دستورالعمل تصریح شده است که برگزاری امتحان در حوزه های امتحانی و مراکز امتحان منوط به داشتن امکانات فنی و اجرایی کامل و شامل برنامه مدون گندزدایی کلیه سطوح دارای امکان تماس زیاد مانند تجهیزات، دستگیره درب ها، میز و صندلی، شیرآلات، نرده پله ها، پریز و کلیدهای برق و کلیه وسایلی است که به صورت عمومی و مشترک استفاده می شود.
همینطور تأمین صابون مایع و محلول های مناسب ضدعفونی کننده دست، به مقدار کافی و متناسب بر مبنای دستورالعمل های ابلاغی، تأمین دپوی حداقل برای مصرف دو هفته مدرسه در محل مدرسه، تأمین فاصله گذاری مناسب و پیشگیری از تجمع دانش آموزان در ورود به محل امتحان و خروج از آن و ثبت وضعیت سلامت دانش آموزان، معلمان و کارکنان با استفاده از سایت ww.salamat.gov.ir و... ازجمله موارد ذکرشده در این دستورالعمل است.
اما باید توجه داشت که در کنار اقدامات مراقبتی و نظارتی وزارت آموزش و پرورش، رعایت نکات بهداشتی از جانب دانش آموزان هم می تواند نقش مهمی در جلوگیری از انتقال بیماری داشته باشد.
اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در چارچوب پیامی ویدئویی سفارش هایی به دانش آموزان و خانواده ها در روزهای برگزاری امتحانات داشته که متن آن به صورت اجمالی در ادامه می آید:
چند سفارش به والدین
- از قبل، محل برگزاری امتحان را شناسایی کنید تا بموقع برسید.
-ایستادن جلوی در محل برگزاری امتحان تاثیری در نتیجه امتحان فرزندتان ندارد و فقط سلامت خودتان را به خطر می اندازد. برای دیدن فرزندتان بعد از امتحان بهتر است چند کوچه پایینتر یا بالاتر از محل برگزاری امتحان قرار بگذارید.
- در صورت داشتن خودروی شخصی در ماشین منتظر بمانید. البته ماسک را هم فراموش نکنید.
چند سفارش به دانش آموزان
- حتما کارت ورود به جلسه امتحان را با خود به همراه داشته باشید. حضور شما نیم ساعت قبل در محل برگزاری امتحان الزامی است.
- ماسک های بهداشتی معمولی مانند دستمال جلوی دهان هستند و نفس کشیدن را سخت نمی کنند، اما اگر نگران تحمل ماسک هستید از قبل، در منزل تمرین کنید.
- تا روز امتحان کمتر بیرون بروید و تماس خویش را با افراد دیگر تا حدامکان کاهش دهید.
- یک ژل ضدعفونی، دستمال کاغذی و دستکش برای مواقع ضروری و محض احتیاط به همراه داشته باشید. جهت استفاده از سرویس بهداشتی از دستمال کاغذی دستکش یک بار مصرف و محلول ضدعفونی استفاده کنید.
- استفاده از شیلد هم محافظت بیشتری بوجود می آورد.
- در زمان برگزاری امتحان در هیچ تجمعی در حیاط حوزه امتحانی و داخل سالن شرکت نکنید. تلاش کنید تا حد امکان با دیگران کمتر صحبت کنید و با دوستانتان از راه دور احوالپرسی کنید.
- به جز صندلی تان به سطوح دیگر دست نزنید.
- پیش از امتحان و بلافاصله پس از امتحان دست های خویش را ضدعفونی کنید.
- قبل، حین و پس از امتحان حتما ماسک بزنید و از ماسک های فیلتر دار استفاده نکنید.
- اگر ناچار شدید ماسکتان را برای چند لحظه آزاد کنید این کار را حتما از قسمت کش انجام دهید و به خود ماسک دست نزنید. حواستان باشد که ماسک باید بینی و دهانتان را کاملا بپوشاند و شل نباشد.
- فقط به همراه داشتن بطری آب شرب مجاز است و به همراه داشتن تلفن همراه ممنوع می باشد.
- پس از امتحان، بحث درباره امتحان و سوالاتش را به زمان برگشتن به خانه و صحبت از راه تلفن و شبکه های اجتماعی موکول کنید.
- توجه کنید که همه دانش آموزان در سطح کشور در شرایط کرونایی امتحان می دهند، پس شرایط همه یکسان است.
با رعایت این نکات احتمال انتقال بیماری به خود و خانواده هایتان را به حداقل ممکن برسانید.
منبع:

1400/02/25
10:54:19
0.0 / 5
692
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین