تعهدات بیمه حوادث دانش آموزی از جبران غرامت حادثه تا درمان كرونا بعلاوه جدول تعهدات

تعهدات بیمه حوادث دانش آموزی از جبران غرامت حادثه تا درمان كرونا بعلاوه جدول تعهدات

به گزارش مدیریت آموزش وزارت آموزش و پرورش هرسال تمام دانش آموزان را هنگام ثبت نام در مدارس زیر پوشش بیمه حوادث می برد؛ بیمه ای که گفته می شود در طول ۱۲ ماه سال معتبر است و تعهدات آن به حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش ها بستگی ندارد. اما آیا بعنوان دانش آموز و اولیاء از جزئیات و تعهدات این بیمه خبر دارید؟.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، حق بیمه حوادث دانش آموزی برای سال تحصیلی جاری ۵۹۴۰ تومان بود و در این بیمه نامه برابر تعهدات تعریف شده، جبران غرامت ناشی از هرگونه حادثه مانند سیل، صاعقه، زلزله، غرامت نقص عضو ناشی از حادثه، هزینه های درمان سرپایی و بیمارستانی، هزینه جراحی ناشی از بیماری، مازاد بر سهم بیمه پایه پیشبینی شده است.
بر طبق این بیمه نامه، دانش آموزان در مقابل هر نوع حادثه در طول شبانه روز چه در مدرسه و چه خارج از مدرسه بیمه می شوند. این بیمه نامه در جهت مسئولیت مدنی، جبران غرامت فوت ناشی از حادثه در حد دیه کامل و غرامت نقص عضو ناشی از حادثه بر اساس نقص عضو، طبق رای مراجع ذی صلاح را هم مدنظر دارد.
گودرز کریمی فر در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا طی سال تحصیلی گذشته که مدارس تعطیل بودند از بیمه حوادث دانش آموزی استفاده شده است؟ اظهار نمود: بله، استفاده شده است. بیمه حوادث دانش آموزی، دانش آموز را در مقابل تمام حوادث همچون همین کرونا و سایر اتفاقات در طول شبانه روز پوشش می دهد.
وی ادامه داد: قبلا ممکن بود حادثه ای در مدرسه اتفاق بیفتد اما حالا امکان دارد در خیابان، منزل، جاده و یا هر جای دیگری حادثه ای برای دانش آموز رخ دهد که در هرصورت کل خسارات توسط شرکت بیمه گر پرداخت خواهد شد. در واقع می خواهیم آرامش و طیب خاطر را در همه دانش آموزان ایجاد نماییم. شاید دانش آموزی به سمعک، ولیچر، خدمات بستری و مانند آن نیاز داشته باشد که جزو تعهدات است.
مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تکیه بر اینکه حضور فیزیکی دانش آموز در مدرسه جهت استفاده از بیمه حوادث مطرح و ملاک نیست اظهار نمود: نفس و شخص دانش آموز و حمایت و صیانت آموزش و پرورش از سلامت وی در مقابل حوادث و هزینه های درمان ملاک پرداخت خسارات است.
کریمی فر درباره ضعف در اطلاع رسانی به دانش آموزان جهت استفاده از این بیمه اظهار داشت: شاخص هایی تعریف و به استان ها هم اعلام کردیم و گفتیم خسارات را پرداخت می نماییم. اطلاع رسانی را به طرق مختلف انجام داده ایم. باآنکه قبول دارم که بهرحال حضور فیزیکی دانش آموز را نداریم اما بالاخره از تمام ظرفیت ها استفاده و اطلاع رسانی کرده ایم.
او همینطور جدول تعهدات بیمه حوادث دانش آموزی را به این شرح عرضه کرد:منبع:

1400/02/21
10:44:53
0.0 / 5
315
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین