وزیر آموزش و پرورش:

كنكور ناخواسته اهداف نظام تعلیم و تربیت را ویران كرده است

كنكور ناخواسته اهداف نظام تعلیم و تربیت را ویران كرده است

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش برخی صدمه های کنکور را برشمرد و اظهار داشت: کنکور ناخواسته اهداف نظام تعلیم و تربیت را ویران و منهدم کرد و صدمه جدی به اهداف نظام تعلیم و تربیت زد. با توانایی در تست زدن، مفاهیم اخلاقی و اعتقادی قربانی می شود و باید به این برگردیم که به آزمون های خودمان اعتبار بدهیم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نشستی با تعدادی از فرهنگیان سراسر کشور که از شبکه شاد پخش گردید، با اعلان اینکه خداوند را شاکرم که توفیق خدمتگذاری به جامعه فرهنگی را به بنده عنایت کرده است، اظهار داشت: ایجاد شرایط مناسب، تلاش و کوشش و گره گشایی از امور فرهنگیان را نه تنها وظیفه بلکه عبادت می دانم. آنچه در بضاعت و توان ما بوده دریغ نکرده ایم و همچنان تلاش خواهیم کرد.
وی ضمن اشاره به منزلت معلمی اظهار داشت: منزلت معلمی در ذات معلمی نهفته است و کسی نمی تواند امتیاز خاصی را از بیرون برای معلمان منظور کند. معلمان عزیز، بزرگ و شایسته قدرشناسی هستند به جهت مأموریت بزرگی که برعهده دارند.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: خطیرترین و تاثیرگذارترین کار جامعه ما به معلمان سپرده شده و هماهنگ ترین کار در جامعه با فلسفه خلقت کار معلمان است. پیامبران آمده اند انسان های متفاوتی تربیت کنند، مأموریت کتاب های انسانی و بعثت انبیا برای تحول انسان هاست. حکومت مهم ترین ماموریتش که ساختن آینده و پرورش شخصیت انسان ها است را به معلم ها داده است.
حاجی میرزایی با اعلان اینکه آدمی و قابلیت هایش، بنیان همه تحولات است اظهار داشت: بطور قطع این نقش پیش نیاز همه موفقیت هاست و هرجا خبر از موفقیتی است و پرچمی در اهتزاز است، یادگیری منشأ آن اتفاق و معلم خلاق، سازنده آن است و شرط پایداری موفقیت های دیگر معلمان هستند. رهبری فرمودند که بخش اول منزلت معلمی این است که خود معلم بداند که کجا ایستاده است و بداند که چه کار مهمی را برعهده دارد و بداند که این کار را نمی توان به سادگی و به مجانی به هرکس دیگری داد.
وی ادامه داد: آن چیزی که به شما داده می شود بیشتر از آن چیزی است که شما به دانش آموزانتان اهدا می کنید. هیچ کس قادر نیست که از منزلت معلمی بکاهد. معلمین ما واجد منزلت های عظیم و بزرگی هستند.
وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به اینکه ما با کسانی سروکار داریم که می اندیشند، واکنش نشان می دهند و می فهمند اظهار داشت: چه کاری پیچیده تر از کار معلمان است که با آدم ها کار می کنند. تنها شغلی که سر در ورودی آن نوشته به همه توانایی ها، تخصص ها و دانش هایت نیاز داریم شغل معلمی است. این عرصه، عرصه پهناور و شگفت انگیزی است که باید آنرا قدر بدانیم. اگر در مقابل این عظمت بی منتها ناسپاسی نماییم حسرت خواهیم خورد. البته این گفته به معنای بی تفاوتی به شرایط کاری و معیشتی شما نیست. اما معتقدم نباید این مطالبات روی عظمت این بنای رفیع که در هستی بی بدیل است سایه بیندازد.
حاجی میرزایی تصریح کرد: ما تا جایی که توانستیم کوشیده ایم تا شرایط را بهتر نماییم. ما به جهت اینکه آرامش در همکاران ایجاد نماییم، کار کرده ایم و تا جایی که توانسته ایم وضعیت حقوقشان را اصلاح کرده ایم. مسائل را در کنار هم ببینید. شرایط عمومی کشور در شدیدترین جنگ اقتصادی که بر کشور ما تحمیل شد و منابع کشور را به کمتر از یک دهم کم کرد روی زندگی همه افراد تأثیر گذاشته و امید است هرچه سریعتر گشایشی حاصل شود و مدیران ارشد و سیاستمداران در حل و فصل مسائل توفیق یابند که نشانه هایی از آن هم آشکار شده و می تواند شرایط کار را برای همه همکاران بهتر کند.
وی ادامه داد: در شرایط کرونا قرار گرفتیم و باور دارم که پدیده های نو و غیرمنتظره که پیش می آید در کنار همه اضطراب ها و تهدیدات دستاوردهایی دارد که یکی از آنها افزایش توانمندی هاست. جامعه فرهنگی امروز ما بالاتر از جایی ایستاده که در شهریور 99 شروع کرد. ما تجربه نکرده بودیم و کسی به ما یاد نداده بودیم در این شرایط چه نماییم. اما همین که آموزش از همان روزهای ابتدایی تعطیلات از جانب معلمان تعطیل نشد و ادامه یافت نشان داده است که جامعه فرهنگی پویا و پایدار می باشد.
وزیر آموزش و پرورش برخی صدمه های کنکور را برشمرد و اظهار داشت: کنکور ناخواسته اهداف نظام تعلیم و تربیت را ویران و منهدم کرد و صدمه جدی به اهداف نظام تعلیم و تربیت زد. با توانایی در تست زدن، مفاهیم اخلاقی و اعتقادی قربانی می شود و باید به این برگردیم که به آزمون های خودمان اعتبار بدهیم و به اهداف خودمان نمره بدهیم. هدف ما این است آدمی عزیز، شریف، مستقل، توانمند و خلاق تربیت نماییم که مشارکت فعال در جامعه داشته باشد.
منبع:

1400/02/14
21:06:30
0.0 / 5
350
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین