نحوه نقل و انتقال فرهنگیان

نحوه نقل و انتقال فرهنگیان

به گزارش مدیریت آموزش شیوه نامه نقل و انتقال نیروهای رسمی، رسمی آزمایشی، پیمانی، قرارداد کار معین فرهنگیان ابلاغ گردید و بر مبنای آن نقل و انتقال برون استانی فرهنگیان در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در بازه زمانی ۱۵ اردیبهشت تا ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ صورت خواهد گرفت.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، در بخشنامه ابلاغی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خطاب به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها آمده است: در جهت عدم تمرکز، افزایش بهره وری و استفاده بهینه از نیروی انسانی مناطق آموزشی، همینطور افزایش رضایت شغلی و کمک به تأمین رفاه و آسایش نسبی فرهنگیان محترم، شیوه نامه نقل و انتقال نیروهای رسمی، رسمی آزمایشی، پیمانی و قرارداد کار معین شاغل در واحدهای آموزشی متقاضی انتقال دائم و موقت برون و درون استانی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ با رعایت موارد زیر ابلاغ می شود:
فرایند نقل و انتقال
فرایند نقل و انتقال برون استانی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مطابق جدول زمان بندی پیوست، در بازه زمانی ۱۵ اردیبهشت تا ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ صورت خواهد گرفت. مبنای انتقال در سامانه جامع منابع انسانی (HRM) عدم نیاز مبدأ و نیاز مقصد می باشد. در ضمن نقل و انتقال درون استانی، با رعایت ضوابط و مقررات مربوط، در بازه زمانی ۱۱ اردیبهشت تا ۱۵ خرداد به اداره کل آموزش و پرورش استانها تفویض می گردد.
ضوابط و مقررات انتقال دائم برون استانی
نداشتن تعهد خدمت به منطقه مبدأ لازمه انتقال دائم است، بر این اساس فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی (به میزان دو برابر مدت تحصیل) و مستخدمین ماده ۲۸ (به مدت ۱۰ سال) و سایر کارکنان که تعهدی در خصوص خدمت در مناطق مورد تعهد داده اند، مجاز به عرضه درخواست و تکمیل فرم امتیازبندی نیستند.
تبصره ۱: سنوات انتقال متقاضیانی که در سالهای گذشته به صورت موقت منتقل شده اند، جزو مدت خدمت تعهد برای آموزش و پرورش منطقه مبدأ محسوب نمی گردد.
تبصره ۲: مدت سوابق خدمت به صورت حق التدریس، نهضت سواد آموزی، مأموریت به سایر دستگاهها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه، قرارداد کار معین و... بعنوان سنوات ایفای تعهد یا سوابق مورد نیاز برای انتقال محسوب نخواهد شد.
ضوابط و مقررات انتقال موقت برون استانی
دارا بودن حداقل دو سال سابقه خدمت آموزشی تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به باعث حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، رسمی آزمایشی و پیمانی.
انتقال استثنای برون استانی
- همسر جانباز متقاضی انتقال به محل اشتغال یا سکونت جانباز (با عرضه تاییدیه از مراجع ذیصلاح به استناد ماده ۱۷ آئین نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون تسهیلات استخدامی و جانبازان)
-زوج فرهنگی متقاضی انتقال به محل خدمت همسر با حداقل ۲ سال سنوات تجربی
بدیهی است نوع انتقال این گروه از متقاضیان در صورت نداشتن تعهد خدمت به صورت دائم (با رعایت بند ۱ قسمت ملاحظات) و در غیر این صورت موقت است.
انتقال نیروی قراردادی
انتقال این نیروها در صورت داشتن حداقل (۵) سال سنوات تجربی با موافقت و هماهنگی ادارات کل مبدأ و مقصد و سایر مقررات همچون تأمین اعتبار در اداره کل مقصد (با هماهنگی ادارات بودجه) و رعایت بند ۱ قسمت ملاحظات بلامانع است.
ملاحظات:
- به استناد ماده (۹) مصوبه شماره ۹۸۷۰۴/ت ۵۴۳۵۷ مورخ ۲ آذر ۹۹ هیئت وزیران منضم به بخشنامه شماره مورخ ۲۰ دی ۹۹ انتقال دائم به کلان شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع بوده و صرفاً درخواست مأموریت (انتقال موقت) متقاضیان قابل بررسی است.
بنابراین متقاضیان انتقال به این شهر ها فقط مجاز به عرضه درخواست مأموریت (انتقال موقت) است. ضمنا به منظور رفع محدودیت اعلام شده، مبحث از راه مراجع ذیصلاح در حال پیگیری است و به محض حصول نتیجه، مراتب به نحو مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.
- ادارات شهرستان ها و مناطق مقصد، مکلفند پیش از انتهای دوره انتقال موقت افراد منتقل شده، نسبت به صدور حکم آخر مأموریت و اطلاع رسانی به افراد ذینفع اقدام و در صورت عدم تمدید انتقال، از سازماندهی و صدور ابلاغ تدریس برای آنان خودداری نمایند. ادارات شهرستانها و مناطق مبدأ هم موظفند بعد از آخر تاریخ انتقال، نسبت به پیگیری و تعیین وضعیت خدمتی افراد اقدام نمایند.
بدیهی است هر گونه قصور در این خصوص قابل پیگیری می باشد.
- انتقال نیروهای آموزشی به واحدهای اداری به صورت دائم (با رعایت بند ۱ قسمت ملاحظات) بوده و انتصاب متعهدین خدمت امکان پذیر نمی باشد. ضمنا انتصاب در پست های اداری صرفاً با تغییر رسته و رشته شغلی انجام می شود، ازاین رو در مکاتبات ارسالی به ستاد، لازم است فرم های موافقت با تغییر رسته و انتصاب، به همراه نامه ارسال شود.
تبصره: تغییر نوع انتقال نیروهای انتقالی، از آموزشی به اداری در طول سال تحصیلی امکان پذیر نیست.
- انتقال کارکنان مشمول بخشنامه شماره ۲۳۰ آد مصوب سال ۱۳۵۸ (شاغل در ادارات) به منظور انتصاب در پست های مصوب اداری آموزش و پرورش استان مقصد در صورتیکه ذینفع فاقد تعهد خدمت و متقاضی انتصاب قطعی در پست ها و مشاغل اداری باشد، با رعایت بند ۱ قسمت ملاحظات بلامانع است.
- هر گونه ثبت درخواست خارج از سامانه و یا بعد از مهلت تعیین شده قابل پذیرش و اقدام نخواهد بود.
-اعلام نتیجه در صورت موافقت، صرفاً منطبق بر یکی از اولویت های انتخابی بوده و پذیرش انتقال در یک اولویت به مفهوم مجاز بودن تغییر مقصد موافقت شده به اولویت های بعدی نخواهد بود.
- در شرایط خاص، پذیرش تقاضای انصراف از انتقال بعد از اعلام نتایج، در صورت موافقت ادارات کل مبدأ و مقصد و حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور قابل انجام خواهد بود. در صورت موافقت با انصراف، این افراد تا ۲ سال حق شرکت در فرایند نقل و انتقالات را نخواهند داشت.
- افرادی که پارسال به صورت موقت منتقل شده اند؛ در صورتیکه تقاضای انتقال داشته باشند، مکلف هستند نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه مربوط و عرضه مدارک و مستندات اقدام نمایند. عدم رجوع افراد انتقال یافته به محل های تعیین شده بعد از اعلام نتیجه، غیبت تلقی می گردد. بنابراین لازم است مبادی خدمتی از بکار گیری آنان خودداری کرده و ادارات آموزش و پرورش مقصد هم مراتب غیبت آنان را به هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان اعلام کنند.
- در صورت تصویب و تایید کمیته سرمایه انسانی وزارت متبوع، نقل و انتقال اضطراری در بازه زمانی ۱۶ مرداد تا ۱۱ شهریور صورت خواهد گرفت.
منبع:

1400/02/14
13:53:30
0.0 / 5
146
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین