جزئیات حضور نهمی ها و دوازدهمی ها سر جلسات امتحان

جزئیات حضور نهمی ها و دوازدهمی ها سر جلسات امتحان

به گزارش مدیریت آموزش مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه ای به تشریح برنامه ریزی، کیفیت و نحوه برگزاری، طراحی سوالات و ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی در امتحانات نیمه دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ پرداخت.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، این مرکز در مورد نحوه خدمات آموزشی و تربیتی مدارس در دوره بیماری های همه گیر، اعلام نمود: برپایه مصوبه ۹۷۷ مورخه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ شورایعالی آموزش و پرورش در مورد نحوه خدمات آموزشی و تربیتی مدارس در دوره بیماری های همه گیر، امتحانات پایه های نهم و دوازدهم به جهت تاثیر نتایج آنها در سرنوشت تحصیلی دانش آموزان به صورت حضوری برگزار می گردند.


امتحانات نهمی ها و دوازدهمی ها مطابق ضوابط و پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد

مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با عنایت به شروع فصل امتحانات و تاکید بر حفظ سلامت دانش آموزان در این ایام، خاطرنشان کرد: حفظ سلامت دانش آموزان در برگزاری این امتحانات، اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش و از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد و مطابق ضوابط و پروتکلهای بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا، برگزار می شود.


دانش آموزان در گروه های مجزا در جلسات امتحان حاضر می شوند

رعایت فاصله اجتماعی دو متری در جلسات امتحانی

بر طبق این اطلاعیه؛ برای برگزاری این امتحانات و به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و عوامل اجرایی بگونه ای برنامه ریزی شده است که دانش آموزان در گروه های مجزا در جلسات امتحان حاضر می شوند. تعداد حوزه های برگزاری امتحانات نسبت به شرایط عادی، افزایش بسیاری دارد بطوریکه دانش آموزان با فاصله دو متر از یکدیگر در فضایی مناسب که از تهویه کافی برخوردار می باشد روی صندلی قرار می گیرند. مراقبین بهداشت و سلامت، دانش آموزان و عوامل اجرایی را هنگام ورود تب سنجی و غربالگری می کنند و بر استفاده از ماسک و رعایت موارد بهداشتی در تمام مدت نظارت دارند. گروه بندی و ساماندهی دانش آموزان در حوزه های اجرا به نحوی است که هنگام ورود و خروج ازدحام ایجاد نشود.


گندزدایی حوزه ها بعد از هر امتحان

پیش بینی ماسک و ضدعفونی


در ادامه این اطلاعیه با تکیه بر رعایت پروتکلهای بهداشتی در دوره امتحانات نیمه دوم سال تحصیلی، آمده است: نظافت و گندزدایی اماکنی که مورد استفاده قرار خواهند گرفت، انجام شده و بعد از هر امتحان هم انجام می شود. مواد شوینده و ضد عفونی کننده در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و برای اطمینان، تعداد کافی ماسک هم پیشبینی شده است. همینطور سایر اقدامات بهداشتی برپایه پروتکلهای جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعمال خواهد شد و ناظرین بهداشت و سلامت اعزامی از جانب آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر اجرای کامل این پروتکل ها در تمامی حوزه های برگزاری امتحانات نظارت خواهند کرد.


نحوه طراحی سوالات امتحان نهایی

نهمی ها در مدرسه خودشان امتحان می دهند

همینطور مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی در مورد نحوه طراحی سوالات امتحان نهایی اعلام نمود: طراحی سؤالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم توسط مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی انجام می شود و دانش آموزان پایه دوازدهم در حوزه های برگزاری برای امتحان حضور می یابند. سؤالات هماهنگ پایه نهم برای هر استان و یا منطقه به صورت مجزا طراحی می شود و دانش آموزان پایه نهم در مدرسه خود امتحان می دهند.


نحوه اطلاع از بارم بندی و حذفیات دروس

در ادامه تشریح نحوه ارزشیابی در امتحانات آمده است: از آنجائیکه شرایط آموزش در طول سال تحصیلی در مناطق مختلف یکسان نبوده و در مجموع شیوع بیماری فرآیند آموزش را تحت تاثیر قرار داده، طراحی سؤالات هم بر اساس آموزش در شرایط قرمز شیوع بیماری کرونا انجام شده است و دانش آموزان می توانند برای اطلاع از بارم بندی و حذفیات دروس مختلف، به پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به نشانی www.aee.medu.ir رجوع کنند.

این مرکز در انتها تصریح کرده که وزارت آموزش و پرورش ضمن استعانت از خداوند متعال، با استفاده از تجربیات برگزاری امتحانات حضوری نوبتهای خرداد، شهریور و دیماه سال ۱۳۹۹ و حداکثر توان خود و جلب همکاری سایر دستگاههای اجرایی کشور در برگزاری ایمن امتحانات خرداد ماه و حفظ سلامتی دانش آموزان تلاش می کند و از دانش آموزان و اولیاء آنها انتظار می رود در اجرای موفق این اقدام ملی همکاری و مشارکت کنند.
منبع:

1400/02/11
16:14:06
0.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین