در مراسم روز ملی تكریم خیرین مدرسه ساز اعلام شد:

تعهد 2350 میلیارد تومانی دولت در پروژه های آموزشی خیرساز

تعهد 2350 میلیارد تومانی دولت در پروژه های آموزشی خیرساز

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه ˮخیرین مدرسه ساز در کار انسان سازی مشارکت می کنند؛ بدین سبب هنرمند هستندˮ، اظهار داشت: معلمان نیز بعنوان عناصری که پرورش انسان را هدف گرفته اند و هویت بخشی و شخصیت سازی می کنند، جایگاه رفیعی دارند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در مراسم روز ملی تکریم خیرین مدرسه ساز کشور، ضمن اشاره به قرار داشتن در آستانه هفته معلم، اظهار نمود: به دنبال وجه مشترکی می گشتم که خیرین و معلمین را در یک منظومه مشترک ببینم و به این نتیجه رسیدم که هستی رمز و راز و گسترده است و فهم چگونه زیستن، رمز هستی است.
وی ادامه داد: همه هستی در تحرک و پویایی است که اتفاقی بیفتد که عشق است. عشق هنرمندی است. هستی، عرصه پررمز و راز زندگی انسان هاست، سهراب سپری می گوید «زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته به جاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد».
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هنر در جان بخشی و اعتلای روح است و این صحنه گسترده ای که در مقابل ماست، جلوه هایی از خاصیت انسان را آشکار می کند، اظهار داشت: تمام افرادی که در کار اعتلای روح و روان انسان هستند، هنرمند هستند. بارزترین و درخشان ترین جلوه هنر جایی است که بر انسان ها می افزاید. خیرین مدرسه ساز در کار انسان سازی مشارکت می کنند، پس هنرمند هستند. معلمان نیز بعنوان عناصری که پرورش انسان را هدف گرفته اند و هویت بخشی و شخصیت سازی می کنند، رفیع هستند.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این مراسم ضمن اشاره به اقدام دولت به جهت حس مثبت و اقدام شایسته خیرین در سالهای اخیر اظهار داشت: رقم مشارکت با خیرین مدرسه ۴۰ میلیارد تومان در هشت سال قبل بود که امروز به ۲۳۵۰ میلیارد تومان افزوده شده است و این توفیق چیزی نیست جز آن انرژی مثبت و انگیزه ای که خیرین مدرسه ساز برای دولت ایجاد کرد.
وی اضافه کرد: بار دیگر تعهد قبلی ام را به جمع خیرین مدرسه ساز تکرار می کنم که تا وقتی بنده این توفیق را برای ادامه کار طی ماه های آیند دارم با مقدماتی که فراهم گردید همه اعتبارات در ارتباط با مشارکت با خیرین را ۱۰۰ درصد پرداخت می نماییم و برای آنکه چیزی هم بر آن بیافزاییم از امکانی که مجلس برای دولت فراهم نمود تا برخی بدهی ها و تعهداتش را بتواند خارج از سقف بودجه بپردازد، در این راستا هم با سازمان نوسازی مدارس همراهی و همکاری خواهیم کرد.

ساخت بیش از ۱۳۵ هزار کلاس درس توسط خیرین
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محمدرضا جعفری، مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز در این مراسم با اشاره به اینکه از سال قبل و با پیگیری های انجام شده در وزارت آموزش و پرورش، امروز به نام «روز ملی خیرین مدرسه ساز» نامگذاری شده است، اظهار داشت: خیرین زنان و مردان فرهیخته ای هستند که برای حل مشکلات مدارس خصوصاً ساخت و تجهیز مدارس می کوشند و در تلاشند تا بستر مناسبی برای تعلیم و تربیت فرزندان این مرزو بوم فراهم نمایند.
بیش از ۱۳۵ هزار کلاس درس پس از پیروزی انقلاب در اقصی نقاط میهن اسلامی ساخته شده و موجی از شادی و امید در دانش آموزان به وجود آورده است. از همه خیرینی که در زمان حیاتشان منشا اثر بوده و سبب تقویت این حرکت شده اند، یادی نماییم که همچون آنها می توان به مرحوم حافظی اشاره نمود. امید است این حرکت خداپسندانه تا زمان رفع مشکلات فضای آموزشی و استقرار عدالت آموزشی ادامه یابد.
منبع:

1400/02/09
12:55:15
0.0 / 5
314
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین