مدیرعامل بنیاد بركت خبر داد

ساخت یك هزار مدرسه جدید و جایگزینی شان با مدارس كانكسی

ساخت یك هزار مدرسه جدید و جایگزینی شان با مدارس كانكسی

به گزارش مدیریت آموزش مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از ساخت ۳۰ مدرسه برکت سردار شهید سلیمانی در مناطق محروم و روستایی کشور اطلاع داد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، امیرحسین مدنی ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: ۳۰ مدرسه برکت سردار شهید سلیمانی در مناطق محروم و روستایی استان های خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، گلستان، لرستان، مرکزی و هرمزگان ساخته شده است.

به قول مدیرعامل بنیاد برکت، سرمایه گذاری این بنیاد برای مدارس برکت سردار شهید سلیمانی ۲۱۰ میلیارد ریال است.

مدنی تصریح کرد: این ۳۰ مدرسه با ۲۱۰ کلاس درس تحویل وزارت آموزش و پرورش شده تا در اختیار دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته این استان ها قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مدرسه سازی یکی از بنیادی ترین و ماندگارترین اقدامات بنیاد برکت در مناطق محروم و کم برخوردار کشور است.

مدنی افزود: بنیاد برکت در جهت تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از جانب ستاد اجرایی فرمان امام، نهضت مدرسه سازی را به منظور توسعه فضاهای آموزشی، توزیع عادلانه امکانات تحصیلی و برقراری عدالت اجتماعی در مناطق محروم و روستایی راه اندازی کشور کرده است.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره فعالیتهای مدرسه سازی این بنیاد در مناطق محروم توضیح داد: بنیاد نسبت به ساخت ۲ هزار مدرسه با ۱۰ هزار و ۷۵۰ کلاس درس متعهد است که از این تعداد، یک هزار و ۴۸۰ مدرسه با ۷ هزار و ۸۵۰ کلاس درس و ظرفیت پذیرش ۲۳۰ هزار دانش آموز به بهره برداری رسیده است.

وی میزان سرمایه گذاری بنیاد برکت برای ساخت مدارس در مناطق محروم را ۱۰ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال اعلام نمود و اضافه کرد: ۳ هزار روستای محروم در سرتاسر کشور زیر پوشش فعالیتهای مدرسه سازی بنیاد قرار دارند.

مدنی ضمن اشاره به ساخت هزار مدرسه سوم برکت اظهار نمود: به تازگی تفاهمنامه ای میان بنیاد برکت و سازمان نوسازی مدارس برای ساخت یک هزار مدرسه جدید و جایگزینی شان با مدارس کانکسی کشور به امضا رسیده است.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: مدارس برکت بر مبنای آخرین استانداردهای مدرسه سازی دنیا و با رعایت استانداردها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته می شوند و از بالاترین کیفیت برخوردار می باشند.

مدنی از ساخت ۲۵۰ مدرسه برکت پارسال اطلاع داد و خاطرنشان کرد: تا زمانی که کشور احتیاج به فضای آموزشی داشته باشد، نهضت مدرسه سازی را ادامه خواهیم داد.1400/01/29
22:05:57
0.0 / 5
431
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین