با استناد بر آمارهای یونسكو اعلام شد

۱۱ میلیون دختر به علت كرونا شاید هیچگاه به مدرسه بازنگردند

۱۱ میلیون دختر به علت كرونا شاید هیچگاه به مدرسه بازنگردند

به گزارش مدیریت آموزش معاون و جانشین وزیر آموزش و پرورش از تهیه و اهدای ۹۰ هزار تبلت و وسایل هوشمند ارتباطی به دانش آموزان محروم با استفاده از ظرفیت بیشتر از ۱۰۰ هزار انجمن اولیاومربیان مدارس در چارچوب پویش ˮاولیای خردمند، فرزندان هوشمندˮ اطلاع داد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، دکتر سید جواد حسینی در جلسه کمیته اجرایی طرح هدایت (هر دانش آموز یک تبلت و هر تبلت یک کلاس و یک مدرسه) که به میزبانی سازمان آموزش وپرورش استثنایی در سالن جلسات برگزار شد، با اشاره به اینکه کرونا بزرگ ترین چالش قرن و نظام های آموزشی دنیا بود و طولانی ترین وقفه در نظام جهانی صورت گرفت اظهار نمود: مدیرکل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد یونسکو در آخرین اجلاس خود که با مبحث کرونا و آموزش وپرورش برگزار شد اعلام نموده که ۹۱درصد کودکان لازم التعلیم تحت تاثیر کرونا قرار گرفته اند.
وی ادامه داد: طبق گزارش مدیرکل یونسکو باتوجه به شیوع ویروس کرونا، ۲۴ میلیون کودک در دنیا در معرض ترک تحصیل کامل قرار دارند و ۱۰۰ میلیون کودک هم بدون کسب مهارت در خواندن، دوره کرونا را سپری می کنند.
وی اظهار داشت: بر مبنای اعلام مدیرکل یونسکو ۱۱ میلیون دانش آموز دختر به علت شرایط کرونا شاید هیچگاه به مدرسه بازنگردند و به جمع ۱۳۰ میلیون دختر بازمانده از تحصیل قبل کرونا بپیوندند. همینطور یک سوم کودکان دنیا دسترسی به تجهیزات هوشمند آموزشی برای اتصال به فضای مجازی را ندارند که نتیجه فوری آن ایجاد نابرابری آموزشی است.
حسینی در ادامه اظهار داشت: مدیر کل سازمان بهداشت جهانی هم در این اجلاس اعلام نموده که کرونا پیوند بهداشت، سلامت و آموزش را عمیق تر از قبل کرده است و اختلال در سلامت، اختلال در آموزش و سلامت روانی به هم پیوسته شده اند.
وی ادامه داد: در این اجلاس مدیرکل سازمان بهداشت جهانی تاکید کرده باید از تمام کشورها بخواهیم مدارس را با رعایت استلزاماتی همچون واکسیناسیون معلمان بازگشایی کنند و مدارس باید آخرین جایی باشند که در کرونا تعطیل می شوند همینطور ۷۶ کشور جهان واکسیناسیون معلمان را در اولویت قرار دادند که از این تعداد ۱۳ کشور در اولویت اولیه قرار داده اند
حسینی در ادامه اظهار داشت: بر مبنای اعلام یونسکو در ۱۰۷ کشور جهان مدارس به رغم وجود کرونا مدارس باز شده است، در ۷۰ کشور جهان مدارس نیمه تعطیل هستند و تنها در سی کشور مدارس کاملاً بسته است. همینطور مدارس در سرتاسر جهان علیرغم کرونا مسیر بازگشایی را طی می کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش وپرورش استثنایی؛ جانشین وزیر در طرح هدایت با اشاره به اینکه تابحال با مشارکت خیرین و دستگاههای اجرایی ۲۳ هزار تبلت به دانش آموزان نیازمند اهدا شده است اظهار داشت: با تصویب مجلس شورای اسلامی و در بودجه سالجاری ۵۰۰ میلیارد تومان برای تهیه تجهیزات هوشمند آموزشی دیده شده است.
معاون وزیر یکی از طرح های ارزشمند را طرح جهاد آموزشی سپاه پاسداران و بسیج دانست و اظهار داشت: این طرح با هدف شناسایی بازماندگان از تحصیل و برگرداندن آنها به گردونه آموزش، پیشگیری از افت تحصیلی دانش آموزان بخصوص در روزهای کرونا و تأمین تجهیزات هوشمند آموزشی برای دانش آموزان کم برخوردار اجرایی شده است.
وی ادامه داد: طرح جهاد آموزشی با استفاده از ظرفیت مدیران مدارس، معلمان بسیجی شاغل و بازنشسته و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان به اجرا در خواهد آمد.
معاون وزیر ضمن اشاره به پویش های دانش آموزی در مورد طرح هدایت اظهار داشت: پویش های راه افتاده برای تأمین تجهیزات هوشمند آموزشی توسط سازمان دانش آموزی، سازمان بسیج دانش آموزی، انجمن های اسلامی مدارس و سازمان هلال احمر باید با جدیت پیگیری شود.
حسینی در انتها اظهار داشت: شرکت صنایع آموزشی ایران وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان تا نیمه اردیبهشت ماه خط تولید تبلت داخلی را راه اندازی خواهد نمود و تولیدات این شرکت به کمک طرح هدایت خواهند آمد.
منبع:

1400/01/28
10:01:35
0.0 / 5
530
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین