امتحانات كدام پایه های تحصیلی در خرداد 1400 حضوری برگزار می شود؟

امتحانات كدام پایه های تحصیلی در خرداد 1400 حضوری برگزار می شود؟

به گزارش مدیریت آموزش رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در خرداد1400فقط امتحانات پایه های نهم و دوازدهم و داوطلبان آزاد، جهشی، ایثارگران و بزرگسالان حضوری است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علیرضاکمرئی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در جلسه مجازی معاون آموزش متوسطه با معاونین آموزش متوسطه استانها در سه محور مطالبی بیان کرد. محور اول روند آموزش درسال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ و اهم اقدامات و نتایج فعالیت همکاران صف وستاد در وضعیت بحران است. محور دوم ضرورت تغییرات در روند آموزش در عرصه بین الملل و تغییر رویکردهای جدید در نظام آموزشی دنیا باتوجه به شرایط کرونائی و محور سوم مسائل امتحانات خردادماه ۱۴۰۰، الگوی تعالی مدیریت، جوامع یادگیری و مسائل پیرامون ماموریت های معاونت آموزش متوسطه بود.
وی ادامه داد: برای اهداف آموزشی و یادگیری دانش آموزان و استمرار یادگیری باید مدیریت عالی داشته باشیم و با اعمال مدیریت خوب بر اهداف گذشته استمرار داشته باشیم. تدریس موثر از اهداف ماست و باید بر کلاس های درس نظارت کامل داشته باشیم.
همین طور در این نشست مجازی خسروساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی نیز به روند برگزاری امتحانات خرداد۱۴۰۰پرداخت و اظهار داشت: تغییر رویکرد شیوه سنجش و ارزشیابی از شرایط سنتی به شیوه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی شایستگی محور با تمرکز بر ارزشیابی تکوینی بمنظور ارتقای کیفیت و بهبود پروسه یاددهی -یادگیری است.
وی ادامه داد: امتحانات خردادماه ۱۴۰۰ فقط برای دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم بر طبق مصوبه ۹۷۷ شورای عالی بصورت حضوری و برای سایر پایه ها و دروس غیر فنی و پایه فنی، مسئولیت برنامه ارزشیابی برعهده مدیر مدرسه با تصمیمات شورای مدرسه است.
ساکی در ادامه اظهار داشت: امتحانات داوطلبان آزاد، جهشی، ایثارگران و بزرگسالان بصورت حضوری است.
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش متوسطه، بگفته خسرو ساکی امتحانات دروس شایستگی های فنی و استانداردهای مهارت، شاخه های تحصیلی فنی حرفه ای و کاردانش بصورت حضوری بوده و طراحی سوال بر طبق وضعیت قرمز طراحی خواهد شد.
منبع:

1400/01/26
22:24:47
0.0 / 5
476
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین