وزیر آموزش و پرورش:

شبكه شاد ۷۰ درصد نیازهای آموزش و پرورش را برآورده می كند

شبكه شاد ۷۰ درصد نیازهای آموزش و پرورش را برآورده می كند

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش برای داشتن محیطی امن، شبکه شاد را تدوین کرد و شاد هم اکنون ۷۰ درصد نیازهای آموزش و پرورش را برآورده می کند.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، محسن حاجی میرزایی بامداد پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اظهار نمود: از دستاوردهای شبکه شاد متصل کردن شبکه عظیم بزرگترین دستگاه آموزشی کشور و کاربران آن به یکدیگر برای تداوم آموزش است.
وی افزود: الان محیط امن و سالم می باشد و افراد با هویت های معلوم در شبکه شاد فعال هستند؛ تمام دروس و فعالیتهای اخلاقی و قرآنی هم در این شبکه پیشبینی شده است.
وزیر آموزش پرورش با اشاره به اینکه این شبکه شاد ۷۰ درصد نیازهای آموزش و پرورش را برآورده می کند، اضافه کرد: بسیار نگران بودیم که دوری از مدرسه باعث ترک تحصیل افراد شود و به مدیران مدرسه دستور پیگیری دادیم تا با خانواده ها ارتباط داشته باشند.
حاجی میرزایی در ادامه اظهار نمود: جایگزینی برای آموزش حضوری دانش آموزان وجود ندارد که بتواند انتظارات سیستم آموزشی را به نحوه مطلوب پوشش دهد و ما هم با همه توان در جهت کاهش مخاطرات ناشی از آموزش غیرحضوری در روزهای کرونا هستیم.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: جهت بررسی میزان ترک تحصیل، پنج درصد از جمعیت دانش آموزان را ارزیابی کردیم و در این بررسی ۰.۳ دانش آموزان در شبکه حضور نداشتند که آنرا مورد پیگیری قرار دادیم.
وی با اشاره به اینکه کار مدرسه فقط آموزشی نیست و اجتماعی شدن است، اظهار داشت: یک اقدام دیگر در زمینه بررسی وضعیت جسمانی بچه ها انجام و توده بدنی ۱۳ میلیون و ۱۳ هزار دانش آموز ارزیابی شد که ۳۰ درصد در این بررسی چاق بوده یا اضافه وزن داشتند و یا خیلی لاغر بودند که برای بهبود آنان هدف گذاری شد.
حاجی میرزایی تصریح کرد: اواخر اسفند ۱۳۹۹ باردیگر شاخصهای ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دانش آموز اندازه گرفته شد که طبق گزارشات و به صورت متوسط بهبود یافته بودند.
حجت الاسلام مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی هم در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت توجه به جایگاه معلم اظهار داشت: جایگاه معلمان باید طوری باشد که خودشان احساس دارا بودن جایگاه و شخصیت در جامعه داشته باشند. ازاین رو ضروریست از لحاظ مشکلات مالی بدون دغدغه باشند، معلمان باید درک جامعه و مسؤلان را با حمایت آنان به صورت واضح احساس کنند.


منبع:

1400/01/20
12:12:03
0.0 / 5
280
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین