تشكیل 17 پایگاه قرارگاه مجازی فعالیتهای قرآنی در كشور

تشكیل 17 پایگاه قرارگاه مجازی فعالیتهای قرآنی در كشور

به گزارش مدیریت آموزش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به تشکیل قرارگاه مجازی فعالیتهای قرآنی، از ایجاد ۱۷ پایگاه در ۱۷ استان کشور، اطلاع داد و اظهار داشت: از این تعداد ۵ پایگاه به «نماز» اختصاص داده شده است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علیرضا کاظمی در مراسم بیست و نهمین دوره اجلاس سراسری نماز در بخش دانش آموزی و اختتامیه جشنواره «پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد»، ضمن اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در بیست و هفتمین اجلاسیه سراسری نماز، اظهار نمود: فرمایش راهبردی رهبر معظم انقلاب در اجلاس بیست و هفتم، این نهاد را بر تشکیل اتاق فکری با همکاری ستاد اقامه نماز و اداره کل قرآن و عترت و نماز سوق داد و در این راستا اقدامات گسترده‎ ای انجام و دنبال شد.
وی افزود: امروز مفتخریم در دومین سال پس از آن پیام، در تمام مناطق، پرچم نماز و توجه به اهمیت آن و فعالیتهای در رابطه با این مورد را برافراشته و جامعه و دستگاه ها را به این مورد حساس کرده ایم. در همین راستا سال جاری اقدام جدیدی صورت گرفت و قبل از اجلاسیه دانش آموزی، «جشنواره پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد» افتتاح شد و استان یزد به لحاظ جایگاهی خود و فعالیتهای خوبش در حوزه پرورشی، دبیرخانه این جشنواره را برعهده گرفت.
کاظمی اضافه کرد: خوشحالیم طبق فرمایش رهبر انقلاب از تمام شیوه های اثرگذار بهره برده ایم تا بتوانیم این فضا را توسعه و تعمیق بخشیم و در زیست بوم جدید، اقدامات بسیار ارزشمندی را در فعالیتهای قرآنی، عترت و نماز انجام دهیم و موفقیت های قابل ملاحظه ای داشته باشیم.
معاون پرورشی و فرهنگی اظهار داشت: «تشکیل قرارگاه مجازی فعالیتهای قرآنی در ۱۷پایگاه و ۱۷استان کشور» زمینه مشارکت و تولید محتوا و خلاقیت های فراوانی را در این عرصه بوجود آورده است که از این تعداد ۵پایگاه به نماز اختصاص داده شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی برگزاری پیش اجلاسیه های نماز، جشن تکلیف در فضای مجازی، آموزش های عملی نماز برای دانش آموزان و معلمان و حفظ ائمه جماعات و برگزاری دوره های مجازی ۵هزار طلبه را از دیگر اقدامات این معاونت برشمرد و اظهار داشت: آموزش و پرورش برای صد درصد مدارسی که امکان برگزاری نماز جماعت دارند، نماز جماعت برگزار می نماید و امروز با استفاده از فضای مجازی، این رسالت خطیر و فضای معنوی را به خانه ها برده ایم.
منبع:

1400/01/19
11:35:57
0.0 / 5
681
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین