جایگزینی مدارس كانكسی با مدارس سبز و ایمن بركت در بشاگرد

جایگزینی مدارس كانكسی با مدارس سبز و ایمن بركت در بشاگرد

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: این بنیاد در سال ۱۴۰۰ اتمام آبرسانی به ۱۰۰۰ روستای کشور و همینطور جایگزینی مدارس کانکسی با مدارس سبز و ایمن برکت را بعنوان اولویت های کارهای عمرانی و زیربنایی خود قرار داده است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سیدامیرحسین مدنی در مسافرت به بشاگرد ضمن بازدید از خط اصلی آبرسانی سهران تا گوهران در این منطقه اظهار داشت: با بهره برداری از این خط انتقال آب که با مشارکت استانداری، وزارت نیرو و بنیاد برکت صورت گرفته است بیشتر از ۵۰ روستا با جمعیتی حدود ۲۰ هزار نفر از آب شرب سالم بهره مند خواهند شد.
وی اعلام نمود: الان در فاز اول و با بهره برداری از این خط لوله، ۱۳ روستا همچون شهر گوهران از آب شرب سالم بهره مند شده اند.
مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: با بهره برداری از آبرسانی در بشاگرد، تعداد روستاهای آبرسانی شده با مشارکت این بنیاد به ۷۰۰ روستا در کشور رسیده و تا آخر شهریور این تعداد به ۱۰۰۰ روستا با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر خواهد رسید.
مدنی ضمن اشاره به مشکل راه در این منطقه از استان هرمزگان اظهار داشت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با مشارکت در راه اندازی راه بخش زیر کوه بشاگرد با اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ریال، این منطقه را به استان سیستان و بلوچستان متصل خواهد نمود.
وی ادامه داد: در بخش آموزشی هم در مرکز بشاگرد کار راه اندازی و بازسازی سه خوابگاه شبانه روزی با ظرفیتی بالغ بر ۵۰۰ دانش آموز شروع شده است که با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال تا آخر شهریور به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرعامل بنیاد برکت یکی از کارهای اصلی این بنیاد برای رونق این منطقه را اشتغال زایی عنوان و خاطرنشان کرد: الان مقدمات اجرای ۱۰۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع محور بنیاد برکت در منطقه بشاگرد فراهم شده و ظرف دوسال با اشتغال ۳۰۰۰ نفر به بهره برداری خواهد رسید.
مدنی، ساخت اردوگاه و اماکن تفریحی، ساخت مدارس و جایگزینی با مدارس کانکسی، ساخت مسجد و خانه عالم و اعطای بسته های معیشتی و جهیزیه را از دیگر برنامه های ستاد اجرایی در بشاگرد عنوان نمود.1400/01/13
22:43:18
0.0 / 5
709
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین