رئیس كمیسیون آموزش مجلس:

نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش ساماندهی می شوند

نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش ساماندهی می شوند

به گزارش مدیریت آموزش رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش ساماندهی می شوند و در این راستا کمیسیون طرحی را تدوین کرده که در صحن علنی مجلس بررسی می شود.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، علیرضا منادی روز شنبه در یک گفت و گوی خبری از شروع سفرهای استانی اعضای کمیسیون در سال جدید آگاهی داد و اضافه کرد: دو طرح مهم رتبه بندی فرهنگیان و ساماندهی نیروهای غیر رسمی آموزش و پرورش نیز در سال جدید در دستور کار کمیسیون آموزش قرار دارد.
وی اشاره کرد: مهم ترین اولویت کمیسیون آموزش در سال جدید بررسی طرح رتبه بندی معلمان و تصویب آن برای فرهنگیان است.
نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه کمیسیون آموزش در سال جدید سفرهای استانی دارد، اضافه کرد: این سفرها بمنظور نظارت میدانی در حوزه آموزش، تحقیقات و فناوری بوده و در سال جدید از برنامه های کمیسیون است.
وی افزود: همین طور طرحی با عنوان «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون نهایی و به صحن علنی مجلس ارائه شده که با تصویب این طرح نیز تحول بزرگی در حوزه پژوهش و شرکت های دانش بنیان محقق خواهد شد.
منادی با اعلان اینکه طرح ‎هایی همچون تدریس زبان مادری و قومیت ها در نوبت رسیدگی در کمیسیون قرار دارد، اظهار داشت: موضوع دیگری که در کمیسیون پیگیری و سال آینده اجرا می گردد، متناسب سازی حقوق اساتید دانشگاه ها بود که در سال ۱۴۰۰ حقوق اساتید دانشگاه های ذیل وزارت علوم با حقوق اساتید علوم پزشکی همسان سازی می شود.
وی اظهار نمود: همین طور نظارت بر اجرای طرح آمایش آموزش عالی نیز که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است، در دستور کار کمیسیون آموزش قرار دارد تا منجر به تعطیلی واحدهای دانشگاهی نشود.
منادی یادآوری کرد: همین طور رقم ۱۰ هزار میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی مدارس در نظر گرفته شده که اجرای آن نیز در سال آینده پیگیری می شود.
رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اشاره کرد: افزایش اعتبارات حوزه آموزش عالی و افزایش اعتبارات حوزه فناوری دو اقدام دیگری است که در سال ۱۴۰۰ نظارت جدی بر عملکرد دستگاهها در نحوه هزینه کردها اعمال می شود.


منبع:

1400/01/10
00:31:01
0.0 / 5
917
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین