مدیران مدارس از یادگیری دروس توسط دانش آموزان مطمئن شوند

مدیران مدارس از یادگیری دروس توسط دانش آموزان مطمئن شوند

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش وپرورش ضمن اشاره به این که مدیریت و چگونگی انجام مسئولیت ها در شرایط کرونا، توانمندی و تاب آوری جامعه را می سنجد، اظهار داشت: جامعه بر دشواری و عظمت فعالیت مدیران مدارس و معلمان در شرایط کرونا آگاه است و آنرا درک می کند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در ادامه سلسله نشست های ارتباط هفته و در نشست با مدیران مدارس شهرستان های استان تهران و در ارتباط با بیشتر از ۳۰۰۰ نفر از مدیران مدارس شهرستان های استان تهران که در بستر فضای مجازی و از راه شبکه شاد برگزار شد، اظهار نمود: همه ما اعضای خانواده بزرگ تعلیم و تربیت هستیم و این خانواده نیازمند تعامل، گفتگو و تبادل تجربه با یکدیگر است.
وی اضافه کرد: کرونا محدودیت های گسترده ای را برای آموزش وپرورش ایجاد کرد و امکان حضور در مدارس و دیدار مستقیم با مدیران مدارس، معلمان و دانش آموزان را از ما گرفت. در این شرایط وجود شبکه شاد و ارتباط در بستر فضای مجازی، فرصتی از راه دور ایجاد کرد تا بتوانم از تلاشهای همکارانم تشکر و قدردانی کنم.
وزیر آموزش وپرورش ضمن اشاره به جهانی بودن پدیده کرونا خاطرنشان کرد: کرونا به صورت ناگهانی شیوع پیدا کرد و تمام نظام های زندگی مردم را تحت تاثیر قرارداد و همه جوامع و مردم را با چالش مواجه کرد اما باعث سنجش و آزمون توانمندی ها در جوامع و دستگاه ها شد. مدیریت و چگونگی انجام مسئولیت ها در این شرایط برای رسیدن به اهداف و چشم اندازهای تعیین شده، توانمندی و تاب آوری جامعه را می سنجد و معیاری برای سنجش سخت کوشی، فداکاری، خلاقیت، مسئولیت پذیری و شادابی جامعه است.
حاجی میرزایی با تاکید بر این که افتخار می کنم در دستگاهی فعالیت می کنم که از این آزمون بزرگ جهانی، سرافراز بیرون آمده است، اظهار داشت: با تلاشهای مستمر مدیران مدارس و معلمان و با علم به این که کرونا به صورت ناگهانی فشار عظیمی را بر نظام آموزشی وارد کرد که در آن نقش مدیران مدارس، معلمان، دانش آموزان و خانواده ها با تغییراتی روبرو شد و در این شرایط موفق شدیم نظام آموزشی را از صدمه های کرونا محافظت نماییم.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید اظهار داشت: فعالیتهای آموزش و پرورش تابحال در مدرسه و در ساعتهای معینی انجام می شد، اما با انتشار کرونا تمام این شرایط تغییر نمود و فعالیت ها از ارتباط حضوری در مدارس به ارتباط غیرحضوری در بستر فضای مجازی تبدیل شد و تفاوت بین این دو شکل از فعالیت، بسیار زیاد است. در این شرایط مدیران مدارس باید محدوده ای بسیار وسیع تر از فضای فیزیکی یک مدرسه را کنترل کنند و باید بدانند که از بار مسئولیت آنها کاسته نشده است. مدیران مدارس باید از راه بستر مجازی بر فعالیت معلمان و آموزش دانش آموزان نظارت کنند و معلمان هم به عرضه آموزش باکیفیت به دانش آموزان تلاش کنند و از آنها بازخورد آموزشی بگیرند.
وی با تاکید بر اهمیت نقش خانواده ها در آموزش مجازی بخصوص در زمان انتشار کرونا اظهار داشت: امروز بخش مهم و مؤثری از آموزش بر عهده خانواده است و اگر خانواده ها در این راه نظارت کافی نداشته باشند و تعامل مناسب بین آنها، مدیران و معلمان مدارس به وجود نیامده باشد، به صورت یقین آموزش دانش آموزان با مشکل روبرو خواهد شد.
حاجی میرزایی ضمن اشاره به اینکه جامعه بر دشواری مسئولیت و فعالیت مدیران مدارس و معلمان در دوران کرونا آگاه است و آنرا درک می کند، اظهار داشت: در کنار تمام این سختی ها، در این شرایط یک کلاس بزرگ آموزشی در اختیار ما قرارگرفته است به ما فرصت کسب توانایی ها و قابلیت هایی را می دهد که در هیچ دوره ای چنین فرصتی نداشته ایم. کرونا برای یادگیری های جدید، بستری گسترده فراهم نموده است که باید از آن بهره مند شویم.
وزیر آموزش وپرورش ضمن اشاره به اهمیت دسترسی تمام دانش آموزان به آموزش باکیفیت، اظهار داشت: باید با استفاده از روش های مختلف از دسترسی تمام دانش آموزان به فرصت های آموزشی و عرضه آموزش باکیفیت به آنها مطمئن شوید. ارتباط تمام دانش آموزان با معلم باید برقرار باشد و در فضای مجازی تمام فعالیت ها باید با نظارت دقیق مدیران مدارس صورت گیرد و مدیران مدارس باید آموزش را در شرایط بحرانی مدیریت کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، عضو کابینه دولت تدبیر و امید افزود: مدیران مدارس با معلمان تعامل داشته باشند و با راهنمایی و انتقال تجربیات، فعالیت معلمان را تسهیل کنند. همینطور به سلامت روحی و روانی دانش آموزان توجه نمایند و دقت داشته باشند به معلم، دانش آموز و خانواده صدمه روحی وارد نشود.
وی ارتباط مستمر با دانش آموزان، معلمان و اولیا را مهم ترین رسالت مدیران مدارس عنوان نمود و اضافه کرد: این ارتباط می تواند اطمینان دهد که آموزش باکیفیت در حال انجام می باشد و مدیرانی موفق هستند که بتوانند ارتباط درستی با دانش آموزان، معلمان و والدین برقرار کنند.
وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: مدیران مدارس با نظارت و پشتیبانی از معلمان، به آزمون ها توجه جدی داشته باشند و از تحقق یادگیری دانش آموزان اطمینان حاصل کنند و در تحقق این مأموریت از روش های جدید و خلاقانه استفاده کنند.
حاجی میرزایی در انتها کوشش برای تأمین معیشت مدیران و معلمان را از مهم ترین وظایف خود عنوان نمود و اظهار داشت: تمام تلاش خویش را در ایجاد تسهیلات برای همکاران فرهنگی انجام خواهم داد.
منبع:

1399/12/13
15:12:52
0.0 / 5
614
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین