حضوری یا مجازی بودن آموزش ها تاثیری در نرخ شهریه مدارس ندارد

حضوری یا مجازی بودن آموزش ها تاثیری در نرخ شهریه مدارس ندارد

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام وضعیت شکایات ثبت شده از جانب والدین پیرامون ثبت نام، شهریه و روند آموزش ها در مدارس غیردولتی تصریح کرد که حضوری یا مجازی بودن آموزش ها تاثیری در نرخ شهریه ندارد؛ ضمن آنکه دریافتی معلمان هم به این دلیل تغییری ندارد و موسسان باید حقوق معلم را طبق ضوابط و قرارداد بپردازند.


سعید صالح در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به وضعیت شکایات ثبت شده از جانب والدین پیرامون ثبت نام، شهریه و روند آموزش ها در مدارس غیردولتی اظهار نمود: بیشتر از نیمی از سال تحصیلی را پشت سر گذاشته ایم و شاهد بودیم که سال جاری میزان شکایات رسیده از جانب اولیاء درباره شهریه مدارس و مشکلات زمان ثبت نام نسبت به سال قبل کمتر بود.
وی ادامه داد: البته راه رسیدگی به مشکلات مدارس غیردولتی بسته نشده و اگر اولیاء در هر زمان شکایاتی داشته باشند می توانند از راه سامانه مشارکت ها نسبت به ثبت و پیگیری آن اقدام نمایند.
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه آیا با حضوری شدن کلاس ها، مدارس حق افزایش شهریه بابت آموزش های حضوری را دارند یا خیر؟ اظهار داشت: شهریه ای که همه ساله مصوب و اعلام می شود به منظور عرضه خدمات آموزشی رسمی طی یک سال تحصیلی تعیین و از خانواده ها دریافت می شود ازاین رو حضوری یا مجازی بودن آموزش ها تاثیری در نرخ شهریه ندارد؛ ضمن آنکه دریافتی معلمان هم به این دلیل تغییری ندارد و موسسان باید حقوق معلم را طبق ضوابط و قرارداد بپردازند.
به قول صالح، در روزهای ثبت نام مدارس غیردولتی در سال تحصیلی جاری ۵۸۰ مورد شکایت در مورد شهریه ها به ثبت رسید که از این تعداد ۲۸۰ پرونده مختومه شده و مابقی در سطوح مختلف در دست رسیدگی است.
وی افزود: از آغاز سال ۹۸ شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی، ۱۱۰ مورد توبیخ مدیر یا موسس، ۱۰ مورد عزل و محرومیت مدیر، ۲۰ مورد لغو مجوز و تعطیلی دائم مرکز یا آموزشگاه زبان، ۲۳ مورد تعطیلی موقت یک تا سه ساله مدرسه و ۲۲مورد لغو مجوز و تعطیلی دائم مدرسه داشته است.

منبع:

1399/12/03
12:20:23
0.0 / 5
635
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین