معاون گردشگری خبر داد

مراكز اقامتی و گردشگری در نوروز بازند

مراكز اقامتی و گردشگری در نوروز بازند

به گزارش مدیریت آموزش معاون گردشگری اظهار داشت: باآنکه ستاد کرونا محدودیت هایی را برای تردد بین شهرها در تعطیلات نوروزی تصویب کرده است، اما در هر صورت مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری دارای مجوز کشور باز خواهند بود و مجاز به عرضه خدمات در روزهای نوروز هستند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری در وبینار با ۳۱ استان کشور که با هدف تبیین وضعیت سفرهای نوروزی و هم حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران برگزار شد، با بیان اینکه طبق آخرین مصوبات و تصمیم گیری های صورت گرفته در کمیته های مختلف ستاد ملی کرونا محدودیت هایی برای تردد بین شهرها در روزهای تعطیلات نوروزی تصویب شده است، اظهار داشت: به علت ناپایدار بودن شرایط کشور به واسطه شیوع ویروس کرونا، سفرهای نوروزی همچون سال قبل با محدودیت هایی مواجه می باشد، اما در این میان وزارت گردشگری با تشریح و تبیین برنامه ها و تمهیدات به عمل آمده و با معرفی دو راهکار سبز برای سفرهای ایمن، اعضای ستاد را برای انجام سفرها در چارچوب تورهای مسافرتی و هم با رزرو مراکز اقامتی شامل هتل ها، مهمانپذیرها و بوم گردی های دارای مجوز از جانب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی متقاعد کرد.
معاون گردشگری اضافه کرد: ایجاد امکان سفر هموطنان در چارچوب تورهای مسافرتی کنترل شده و هم بهره مندی از تاسیسات گردشگری دارای مجوز رسمی از وزارت گردشگری در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰، بسته حمایتی دیگری برای فعالین گردشگری کشور به حساب می آید.
تیموری ضمن اشاره به این که برپایه تلاشهای به عمل آمده، ستاد ملی کرونا مراکز گردشگری را در بین گروه اول مشاغل طبقه بندی کرده است، اظهار نمود: پیش از این بخش گردشگری در گروه دوم و سوم قرار داشت اما حالا به واسطه پیگیری ها و تلاشهای صورت گرفته در جهت پشتیبانی از فعالان گردشگری، این حوزه در گروه اول یعنی در کنار مراکز دارای فعالیت ضروری قرار گرفته است. ازاین رو در هر صورت مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری دارای مجوز کشور باز خواهند بود و مجاز به عرضه خدمات در روزهای نوروز هستند.
او افزود: ضمن تشدید نظارت ها و بازرسی ها نیاز است از فعالیت مراکز اقامتی و به صورت کل تاسیسات گردشگری بدون مجوز جلوگیری شود و اجازه ندهند خطای یک مرکز سبب تخریب فرصت پیش آمده برای تمام فعالان این حوزه شود.چادرمسافرتی، اسکان در سالن ورزشی، مدرسه و کمپ ممنوع!
معاون گردشگری همینطور خطاب به مدیران ادارات کل استانی تصریح کرد: فرصت فراهم شده در خصوص ممنوعیت نصب چادر در پارک ها و هم اسکان در مراکز متفرقه همچون سالن های ورزشی، کمپ ها، مدارس و غیره بهترین فرصت برای افزایش ضریب اشغال مراکز اقامتی سراسر کشور به شمار می آید و نقش ادارات کل استان در ایجاد زمینه بهره مندی بخش خصوصی از این امکان با اطلاع رسانی و حمایت همه جانبه بسیار پررنگ است.

جلوگیری از سفر انبوه در نوروز ۱۴۰۰
تیموری با بیان اینکه یکی از اهداف مدیریت سفر در نوروز ۱۴۰۰ ممانعت از شکل گیری سفرهای انبوه و بی برنامه است، اظهار نمود: سفر مطمئن و ایمن در روزهای نوروز پیش رو در انتظار هموطنان است. ما در وزارت گردشگری برای این که امکان سفر با تور و بهره مندی از مراکز اقامتی مجاز را فراهم آوریم بسیار کوشیده ایم. ازاین رو انتظار داریم بخش خصوصی حوزه گردشگری با رعایت کامل پروتکل ها دغدغه های موجود را برطرف کند.
معاون گردشگری با بیان اینکه با وجود ابلاغ پروتکل های بهداشتی به مراکز گردشگری سراسر کشور، باردیگر آموزش فعالان این حوزه در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: در برنامه ریزی و تدوین سرفصل های آموزشی جدید توسط دفتر آموزش و مطالعات گردشگری، دوره آموزشی رعایت پروتکل های بهداشتی برای کلیه تاسیسات گردشگری کشور شامل دفاتر خدمات مسافرتی، هتل ها، مهمانپذیر، بوم گردی و هم راهنمایان در نظر گرفته شده است.

قرارداد تورها تا آخر شهریور ۱۴۰۰ اعتبار داشته باشد
معاون گردشگری در گفت وگوی مجازی با مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور تاکید کر: نیاز است در قرارداد گشت تورهای مسافرتی بین مسافر و تاسیسات گردشگری یا مراکز در رابطه با هم بخشی پیشبینی شود که با عنایت به ناپایداری احتمالی سفر، در صورت لغو سفر در شرایط خاص، امکان عرضه خدمات مورد نظر تا آخر زمانی مشخص بعنوان مثال تا اواخر شهریورماه سالجاری مهیا شود.

نمایشگاه گردشگری مجوز ستاد کرونا را گرفته
تیموری در بخش دیگر این نشست مجازی با مدیران کل استانی درباره تبیین روند برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی کشور که از تاریخ ۵ تا ۸ اسفندماه در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، اظهار داشت: نمایشگاه پیش رو بهترین فرصت برای فعالان گردشگری به منظور معرفی ظرفیت ها و بستر فراهم شده در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ به شمار می آید.
معاون گردشگری افزود: طبق تاییدیه و مصوبه ستاد کرونا که پیشتر اطلاع رسانی شده است، امکان مشارکت حضوری به صورت محدود و برنامه ریزی شده و مجازی در نمایشگاه پیش رو فراهم است و انتظار می رود ادارات کل استانی از فرصت فراهم شده با عنایت به نزدیکی ایام نوروز، بیشترین بهره وری را داشته باشند.
تیموری با تشریح جزئیات نمایشگاه گردشگری با تکیه بر محورهای اجرایی شاخص شامل عرضه دستاوردهای نرم افزاری و سخت افزاری حوزه گردشگری، تمرکز بر ظرفیت های بوتیک هتل ها یا اقامتگاه های تاریخی – سنتی هر استان، معرفی محصولات متنوع گردشگری شامل گردشگری کشاورزی، معدن، دریایی و غیره را ضمن رعایت نصب برند گردشگری کشور و معرفی سایت ویزیت ایران در دستور کار ادارات کل استانی قرار داد.
منبع:

1399/11/29
14:10:37
0.0 / 5
867
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سایت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین