ماموریت وزیر برای مهارت آموزی دانش آموزان

ماموریت وزیر برای مهارت آموزی دانش آموزان

وزیر آموزش وپرورش با تاکید براینکه همکاری و هماهنگی در جهت همگرایی از ماموریت حاصل می شود، اظهار نمود: برای توسعه مهارت ماموریت داریم و باید کاری نماییم هر دانش آموز فارغ التحصیل یک مهارت فراگرفته باشد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در هجدهمین نشست از سلسله نشست های گفتگوی هفته که باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش وپرورش و دستگاه های مختلف کشور و با موضوع گفتگو بر محور تحول با حضور محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اعضای شورای معاونان، مدیران کل آموزش وپرورش استانها و روسای ۷۶۰ منطقه آموزش وپرورش کشور به صورت ویدئوکنفرانس و بوسیله شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) برگزار شد، اظهار نمود: یکی از بزرگ ترین چالش های مدیریتی در بیشتر کشورها و بطور خاص در ایران درجه همگرایی و ترکیب شوندگی بین اجزای تفکیک شده است.
وی ادامه داد: امور کشور به بخش های مختلفی تقسیم می شود و درون بخش ها و دستگاهها به واحدها و واحدها به ادارات تقسیم بندی می شوند. این هرم در قاعده بسیار متکثر است و این اجزا برای جمع شدن و ارائه کار مشترک جزء پیچیدگی های بسیار مهم شمرده می شود.
حاجی میرزایی بابیان اینکه این جلسات «گفتگوی هفته» در این راستا پیگیری می شود، اضافه کرد: این نقش در کشور بر عهده برنامه است و برنامه باید این اجزا را به خوبی باهم ترکیب کند. لازم است امور خودرا باهم هماهنگ نماییم چونکه این همکاری و هماهنگی در جهت همگرایی از ماموریت حاصل می شود.
وزیر آموزش وپرورش اظهار نمود: در موضوعات مختلفی مانند توسعه فرهنگ کار، اشتغال، کارآفرینی و تلاش با وزارت کار در ارتباط هستیم و در موضوع تعاون و توسعه در کشور ماموریت های مشترک داریم؛ در حوزه مهارت آموزی باهم ارتباطی داریم و باید فهم مشترکی از این ماموریت ها ایجاد نماییم.
وی کارآفرینی را جز اهداف آموزش وپرورش دانست و اظهار نمود: برای توسعه مهارت ماموریت داریم و باید کاری نماییم هر دانش آموز فارغ التحصیل یک مهارت فراگرفته باشد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، حاجی میرزایی با تاکید براینکه برای کودکان بازمانده از تحصیل در مناطق محروم نیازمند مشارکت وزارت کار هستیم، افزود: نیازمند یک بازبینی جدی در سطح ماموریت ها و تلفیق هوشمندانه آنها هستیم.1399/11/19
22:07:37
0.0 / 5
1048
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین