رئیس سازمان بسیج دانش آموزی:

۵ میلیون دانش آموز در اردوهای راهیان نور شركت خواهند كرد

۵ میلیون دانش آموز در اردوهای راهیان نور شركت خواهند كرد

همدان رئیس سازمان بسیج دانش آموزی کشور از برگزاری اردوهای راهیان نور در بستر سامانه شاد و شرکت بیش از پنج میلیون دانش آموز در آن آگاهی داد.


مجتبی باستان شنبه ۱۸ بهمن ماه در یادواره شهید اسدآبادی شهید محمدرسول رضایی شهید شاخص سال ۹۹ در قشر دانش آموزی کشور که در شهرستان اسدآباد برگزار شد، اظهار نمود: از ۱۵ بهمن تا ۳۰ اسفندماه که احتمالاً تا فروردین سال ۱۴۰۰ نیز ادامه خواهد داشت، باتوجه به شیوع ویروس کرونا اردوهای راهیان نور در بستر سامانه شاد برگزار می شود و در این اردوهای راهیان نور بیش از پنج میلیون دانش آموز شرکت خواهند کرد.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی مطرح کرد: اهتمام داریم تا شهید ۱۳ ساله اسدآبادی محمدرسول رضایی در سال ۱۴۰۰ بعنوان شهید شاخص سال معرفی شود و کتاب شهید «محمدرسول رضایی» به تعداد بیشتری منتشر و فرازهایی از این کتاب باارزش در سامانه شاد تدریس و تدوین شود.
وی با تاکید بر مطالعه وصیت نامه شهدای دانش آموز و شهدای شاخص توسط جامعه و دانش آموزان، با اشاره به قسمتی از وصیت نامه شهید والامقام محمدرسول رضایی اضافه کرد: وصیت نامه این شهید والامقام حاکی از آن بوده که با علم و دانش و برای رضای خدا و تبعیت از رهبری پا به میدان جبهه های جنگ گذاشته بدین سبب باید دست پدر و مادر این شهید عزیز را که حاصل تربیت این والدین گرانقدر بوده است، بوسید.
باستان با اعلان اینکه دانش آموزان امروز ما مانند دانش آموزان دهه ۶۰ هستند و هر جا که به آنها نیاز باشد در نظام انقلاب اسلامی پای کار می آیند و از هیچ خدمتی کوتاهی ندارند، اشاره کرد: در وضعیت فعلی دانش آموزان امروز نیز با تولید ماسک، اهدای گوشی و تبلت، کمک به مستضعفان، تدریس و... اهتمام دارند که پرچم اسلام همیشه در دنیا و جهان افراشته باقی بماند.
وی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی ما با یک جنگ جهانی مواجه بودیم و همه جبهه های کفر از صدام حمایت می کردند، اشاره کرد: آمریکا و هم پیمانانش ۲۷۰ پایگاه نظامی در دنیا دارند که یکی از با اهمیت ترین پایگاه های نظامی آنها در منطقه غرب آسیا که ایران نیز در این منطقه قرار دارد، واقع شده است.
وی با اعلان اینکه دانش آموزان ما بعنوان مدیران آینده که مقرر است کرسی های مختلف را در اداره کشور به دست بگیرند، باید به چرایی و علت این اقدام آمریکا آگاه شوند و این امر در کلاس های درس برای آنها تبیین و تشریح شود، افزود: بیش از ۶۰ درصد انرژی شامل نفت و گاز به منطقه غرب آسیا اختصاص دارد و آمریکا با این اقدام خود بر آنست تا انرژی های منطقه آسیا را غارت کند.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی در ادامه تصریح کرد: آمریکا حامی کشور ایران و منطقه آسیا نیست و اهتمام بر غارت منطقه آسیا را دارد و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای همین با طرح «خاورمیانه بزرگ» در مقابل آمریکا ایستادگی کرد و جنگید.
وی همین طور با اشاره به اینکه ۹۰ درصد تجارت دنیا بوسیله آب اتفاق می افتد، اظهار داشت: یکی دیگر از دلیلهای استقرار پایگاه های نظامی دشمنان در این منطقه این بوده که تنگه باب المندب، هرمز و مالاکا که مثلث اقتصاد جهانی در این منطقه هستند را مدیریت کنند و مدیران آینده این کشور باید به نقشه های شوم دشمن آگاه شوند و بدانند که دشمن می خواهد تجارت جهانی منطقه را مدیریت کند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید دانش آموزان ما نگاه بلندی داشته باشند و شهید محمدرسول رضایی ها را اسوه و الگو خود قرار دهند، اشاره کرد: شهید محمدرسول رضایی ها در زمان جنگ تحمیلی جبهه ها را خالی نگذاشتند و امروز دانش آموزان ما نیز باید جبهه های فرهنگی را خالی نگذراند چونکه امروز ما در بستر جبهه های جنگ نرم قرار داریم و باید در مقابل لطمه های اجتماعی این جنگ نرم، در مدارس ارزش های انقلاب را ترویج دهیم و یکی از راه های مقابله با لطمه های اجتماعی در این راستا مطالعه زندگی و وصیت نامه شهدا، برگزاری یادواره ها ی شهدا و تبلیغ مکتب آنها و برگزاری دعای توسل و کمیل در فضای مجازی و حقیقی و مراسم ها دینی و مذهبی برای دانش آموزان است.
باستان با اعلان اینکه هر چه مشکل داریم زیر سر آمریکاست، اظهار نمود: هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم، برنامه های برجام و طرح خاورمیانه بزرگ همچون دشمنی های آمریکا با ایران اسلامی بوده است که باید در مقابل این نقشه های دشمن ایستادگی کرد.
وی در ادامه بیان کرد: آمریکا هر چیزی حتی دارو برای ایران به جزء دو مورد شامل پهنای باند اینترنت و آخرین مدلهای گوشی موبایل را تحریم کرده و نظام حکمرانی دشمن در جنگ نرم این دو است که در همین راستا باید سواد رسانه ای دانش آموزان، جوانان و نوجوانان را ارتقاء داد و در مقابل برنامه های آنها برنامه های بومی، ارزشی و انقلابی تولید محتوا کرد.
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت اسدآباد نیز با اشاره به جنگ نرم دشمن اشاره کرد: هم اکنون در جنگ نرم دشمن یکی از اهداف دشمنان بازگشتن مردم ایران اسلامی از مقاومت و شهادت و ایثار بوده که باید با تقویت فرهنگ و مطالعه وصیت نامه شهدا و برگزاری یادواره ها و استکبارستیزی و تابع ولایت بودن نقشه دشمنان را نقش بر آب نماییم.
سرهنگ امیدعلی الیاسی با اشاره به ثمرات انقلاب اسلامی بیان کرد: باید همه دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف را برای نسل جوان تبیین و تشریح کرده و با این اقدام مانع دروغ پردازی های دشمنان مقابل نظام جمهوری اسلامی شویم.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، از سال ۸۹ تا حالا سازمان بسیج دانش آموزی در امتداد ترویج سبک زندگی شهدا، هر سال را به نام شهدا نامگذاری می کند و هر ساله یکی از شهدای دانش آموز بعنوان شهید شاخص دانش آموزی در کشور انتخاب می شود که امسال در سال ۹۹ این عنوان در میان ۳۶ هزار شهید دانش آموز به نام یکی از شهدای دانش آموزی شهرستان اسدآباد تعلق گرفت و شهید «محمدرسول رضایی» بعنوان شهید شاخص سال در قشر دانش آموزی کشور برگزیده شد.
شهید ۱۳ساله اسدآبادی محمدرسول رضایی در قشر دانش آموزی بعنوان شهید ملی و شاخص سال ۹۹ از شهدای والامقامی است که عکسش در اتاق مقام معظم رهبری نصب شده و این امر برای شهرستان اسدآباد و دانش آموزان اسدآبادی افتخاری بسیار بزرگ بشمار می رود.
شهید رضایی در سال ۵۳ در شهرستان اسدآباد دیده به جهان گشود، عشق وصف ناپذیر این شهید والا مقام در سن کم به دفاع از مام وطن در مقابل دشمنان سبب شد تا با دست کاری شناسنامه خود در دوم راهنمایی روانه جبهه حق مقابل باطل شود و در بار دوم اعزام خود در عملیات بیت المقدس ۲ به تاریخ ۳۰ دی ماه ۶۶ در صورتیکه تنها ۱۳سال از بهار زندگی خودرا تجربه کرده بود، در ماووت عراق بر اثر به هدف خوردن ترکش به سر عاشقانه به شهادت رسید.
شهید رضایی بعنوان کوچکترین شهید شهرستان اسدآباد در وصیت نامه پرمعنای خود که نشان از موج استکبار ستیزی و ولایتمداریش داشت، به همکلاسی و دوستانش وصیت کرده بود «در تشییع جنازه من پرچم آمریکا را به آتش بکشید تا مردم بدانند من ضدآمریکایی و تابع ولایت فقیه هستم» و در تشییع جنازه اش همان اتفاقی افتاد که می خواست، دوستان و همکلاسی ها همان کاری را کردند که او خواسته بود.1399/11/19
20:35:05
0.0 / 5
1065
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین