جزئیات تبدیل وضعیت و استخدام ۳۰ هزار نفر در آموزش و پرورش

جزئیات تبدیل وضعیت و استخدام ۳۰ هزار نفر در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش جزئیات تبدیل وضعیت و استخدام 30 هزار نفر در این وزارتخانه را اعلام نمود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی با اعلان اینکه برمبنای قانون تبدیل وضعیت، وزارت آموزش و پرورش موظف شده بود که ۸۸ هزار نفر از آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی، حق التدریسی ها و مربیان پیش دبستانی را که تا پیش از سال ۹۱ و ۹۲ همکاری شان را آغاز نموده بودند را به استخدام در بیاورد اضافه کرد: چند شرط وجود داشت که یکی از آنها جذب باتوجه به میزان ردیف تخصیصی و اعتبار بودجه بود. موظف هستیم تا اختتام برنامه ششم توسعه این ۸۸ هزار نفر را استخدام نماییم. این افراد باید یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره ببینند و بعد از موفقیت به استخدام نایل شوند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از این تعداد ۲۵ هزار و ۷۰۰ نفر را در سال ۹۸ شناسایی کردیم و سهمیه ها را به استانها و شهرستان ها اختصاص دادیم و همه افراد را به دانشگاه فرهنگیان جهت طی دوره یک ساله معرفی کردیم اظهار داشت: روز گذشته نیز ۳۰ هزار ردیف جذب دیگر گرفتیم که به تناسب سابقه و امتیاز این ها هم بین استانها و شهرستان ها توزیع خواهد شد و بلافاصله دوره آموزشی یک ساله شان در دانشگاه فرهنگیان شروع خواهد شد.
حاجی میرزایی اضافه کرد: حدود ۳۰ هزار نفر دیگر باقی می ماند که در تلاشیم برای آنها هم ردیف استخدامی بگیریم، برای اینکه باید تا آخر سال آینده تمام این افراد را استخدام نماییم. نکته مهم این است که همه این ۸۸ هزار نفر اساسا استخدام خواهند شد، برای اینکه قانون تعهد به وجود آورده و ما ملزم به اجرای قانون هستیم. هنوز تا آخر سال ۱۴۰۰ باقی مانده و امید است در سال آینده همه این افراد را تعیین تکلیف کرده باشیم.
وی درباره اینکه این امتیازات شامل چه مواردی بوده است؟ اظهار داشت: آموزشیاران و معلمان حق التدریس از نظر میزان سابقه ای که در آموزش و پرورش دارند، میزان فعالیتی که کرده اند و مدرک تحصیلی امتیازات متفاوتی را کسب می کنند و به ترتیب از بالاترین امتیاز مرتب می شوند تا پایین ترین امتیازات و آنها که بالاترین امتیازها را داشته باشند جذب می شوند. مراقبت می نماییم حقوق همکاران بطور کامل رعایت شود.
وی در گفت وگویی با شبکه خبر سیما، در پاسخ به اینکه ۲۵ هزار نفر مرحله اول در چه وضعیتی قرار دارند؟ اظهار داشت: کسانی که در سال ۹۸ معرفی شده اند به سبب اینکه مشکلاتی در قانون پیش آمد و اصلاحاتی پیش بینی شد و برای شورای نگهبان رفت تا تایید گردد، پس مراحل انجام قطعیت قانون طول کشید؛ علاوه بر این موظف بودیم از این جمعیت، از آموزشیاران آزمون بگیریم که به سبب کرونا با تاخیر اجرا شد. عملا این اقدامات تا ماه گذشته طول کشید و الان در بهمن ماه به دانشگاه فرهنگیان برای طی دوره یک ساله عرضه شدند.1399/11/18
10:17:56
0.0 / 5
923
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین